خانه / اقتصادی / آخرین وضعیت صادرات، سرمایه‌ گذاری و تولید در مناطق آزاد

آخرین وضعیت صادرات، سرمایه‌ گذاری و تولید در مناطق آزاد

به گزارش ایسنا، بررسی آخرین وضعیت عملکرد مناطق آزاد و ویژه اقتصادی از سال ۱۳۹۲ تا پایان شش ماهه اول امسال براساس اطلاعات دریافتی ایسنا از شورایعالی مناطق آزاد از این قرار بوده که میزان سرمایه‌ گذاری داخلی ریالی حدود ۸۹ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان و سرمایه‌ گذاری داخلی ارزی ۲۶ میلیارد دلار است. میزان سرمایه‌ گذاری خارجی نیز به ۵.۵ میلیارد دلار رسیده است.


صادرت ۱۳۴ میلیارد دلاری


همچنین صادرات از مبدا مناطق آزاد و ویژه اقتصادی به خارج از کشور طی سال ۱۳۹۲ تاکنون ۱۳۴.۴ میلیارد دلار و صادرات به سرزمین اصلی ۳۹ میلیارد دلار گزارش شده است.


در حوزه تولید و فناوری نیز تعداد واحدهای تولیدی حدود ۲۲۸۱ واحد و واحدهای تولیدی فناور و نوپای نوآور ۶۳۷ واحد اعلام شده است.


اوضاع سرمایه گذاری و صادرات در مناطق آزاد تجاری و صنعتی


اما تفکیک میزان سرمایه‌ گذاری برای مناطق آزاد تجاری و صنعتی از سال ۱۳۹۲ تا پاین ۶ ماه اول امسال نشان می‌دهد که میزان سرمایه‌ گذاری داخلی ریالی ۴۷ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان و سرمایه‌ گذاری خارجی ۱.۸ میلیارد دلار است.در بخش صادرات از مبدا مناطق به خارج از کشور ۵.۴ و صادرات به سرزمین اصلی ۶.۸ میلیارد دلار می‌رسد.در مناطق آزاد تجاری و صنعتی تعداد واحدهای تولیدی فعال ۱۶۸۲ واحد و واحدهای تولیدی فناور و نوپای نوآور نیز ۶۳۷ واحد است.


در مناطق ویژه چه می گذرد؟


این در حالی است که در مناطق ویژه اقتصادی از سال ۱۳۹۲ تا پایان سال گذشته، سرمایه‌ گذاری داخلی ریالی ۴۲ هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان و سرمایه‌ گذاری داخلی ارزی  ۲۶ میلیارد دلار و همچنین سرمایه‌ گذاری خارجی ۳.۷ میلیارد دلار گزارش شده است.در مناطق ویژه اقتصادی صادرات از مبدا مناطق به خارج از کشور ۱۲۹ میلیارد دلار و به سرزمین اصلی ۳۲ میلیارد دلار است و تعداد واحدهای تولیدی فعال در این مناطق نیز به ۵۹۹ واحد می‌رسد.انتهای پیام

درباره admin

مشاهده بیشتر

بازشدن پای رانت با واگذاری رایگان نتایج تحقیقات به شرکت‌ها/حذف شورای عتف از حمایت دانش‌بنیان‌ها

به گزارش ایسنا، سال ۹۲ بود که اجرای قانون حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان با رویکرد رشد، توسعه و …

پاسخی بگذارید