خانه / دسته‌بندی نشده / آمریکایی ها با تحریم ظالمانه قصد آزار ایران را دارند/ با دم شیر بازی نکنند

آمریکایی ها با تحریم ظالمانه قصد آزار ایران را دارند/ با دم شیر بازی نکنندبه گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، حسینعلی حاجی دلیگانی در جلسه علنی امروز – سه‌شنبه- مجلس شورای اسلامی پس از قرائت گزارش 6 ماهه دوم کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی درباره اجرای برجام در تذکری با استناد به ماده 24 آیین نامه داخلی مجلس و در اخطاری با استناد به اصل 110 قانون اساسی اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب در 29 مهر سال 94، 9 بند الزام‌آور و همچنین شروطی را برای اجرای برجام ابلاغ کردند که باید گزارش کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس درباره روند اجرای برجام نیز ناظر به این بندها و چگونگی اقدامات متناسب در مقابل تحریم های آمریکا باشد که البته در این گزارش کمتر به آن اشاره شد.
وی افزود: براساس بند دوم ابلاغیه رهبر معظم انقلاب در صورت وضع هرگونه تحریم در هر سطحی و به هر بهانه ای همچون بهانه های تکراری و خودساخته تروریست و حقوق بشر از سوی هر طرف برجام نقض شده است و دولت موظف است براساس بند 3 مصوبه مجلس در قانون اقدام متقابل و متناسب برجام را متوقف کند و اقدامات لازم را انجام دهد.
وی با بیان این که آمریکایی‌ها ما را ظالمانه تحریم کردند، خاطرنشان کرد: در این راستا ما شاهد اقدامی از سوی دولت نبودیم آن‌هم در شرایطی که قصد آمریکایی ها اذیت و آزار ملت ایران بوده است.
وی خطاب به آمریکایی ها گفت: آنها بدانند که همه مسئولان و گروه ها در مقابل آنان ایستاده اند و نباید با دم شیر بازی کنند.
نماینده مردم شاهین شهر در مجلس ادامه داد: گزارش کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس باید ناظر به اقدامات عملی متناسب با تحریم‌های آمریکا باشد چون برجام نقض شده و اقدام متناسب باید انجام شود.
مسعود پزشکیان نایب رییس اول مجلس در پاسخ به این تذکر اظهارکرد: کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گزارش خود را ارائه کرده است، رهبر معظم انقلاب نیز تیمی برای نظارت بر اجرای برجام تشکیل داده و هر تصمیمی بگیرند ما اطاعت می کنیم.
سیام**9121 **1336
خبرنگار: سمیه لاری**انتشار: مهرنوش خانزائیانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

شهید رحیمی ایثارگری از قشر آموزش و پرورش گلستان

این شهید که در مدت حضورش در جنگ تحمیلی فرماندهی گروهان …

پاسخی بگذارید