خانه / دسته‌بندی نشده / آیت الله جنتی: دولت دوازدهم درخصوص وضعیت معیشتی مردم تلاش کند

آیت الله جنتی: دولت دوازدهم درخصوص وضعیت معیشتی مردم تلاش کندبه گزارش ایرنا، آیت الله احمد جنتی وی روز جمعه در خطبه های نماز عید سعید قربان در مسجد مقدس جمکران قم اظهار داشت: دولتمردان اگر صادقانه به میدان بیایند و امکانات خودشان را مصرف کنند، مردم هم بدانند دولت برای خدمت به فقیران صادقانه کار می کند، به دولت کمک می کنند.مردم ایران مردمی مخلصند، و نمونه این اخلاص رجایی و باهنرهستند این 2 تن دنبال مقام نبودند و فقط برای رضای خدا کار کردند.
وی ادامه داد: شهید رجایی یک دستفروش با آن همه شکنجه و زندان ، وقتی رئیس جمهور می شود، همان حال و هوای قبل از رئیس جمهوی را دارد و خدا نیز شهادت را نصیبش کرد.
آیت الله جنتی در بخش دیگری از سخنان خود به مساله ولایت اشاره کرد و با تاکید بر اینکه ولایت از سایر مسائل اسلامی مانند نماز، روزه، زکات و حج مهمتر است، گفت: باید قدر ولایت را دانست، خط آن را نیز شناخت، هر کس در این خط حرکت کند صراط است و هر کس هم عبور کند ضلالت و گمراهی است.هر مکتبی یک راهنما و یک متولی لازم دارد و خودش خود به خود نمی تواند حاکم شود، آن متولی پیامبر و سپس امامان و در زمان غیبت امام معصوم نیز فقیه جامع الاشرایط مانند امام خمینی(ره) است.
وی با اشاره به اخلاص حضرت امام و اینکه هر چه می توانید آثار امام مانند چهل حدیث و صحیفه نور را بخوانید، گفت: زندگی امام مملو از نور بود، بعد از آن هم نور بود و تا آخر نیز نور افشانی می کند.
وی افزود: بعد از رحلت امام مجلس خبرگان که خدا عزت و قدرتش را زیاد کند و از معجزه های اسلام هستند، در شرایطی که دشمن هزار وعده به خود داده بود برای نابودی نظام ر یک جلسه نشستند، بحث کردند و به رهبری آیت الله العظمی خامنه ای رای دادند، و ایشان ولی امر مسلمانان و نایب امام زمان (عج) است و اطاعت از او مانند اطاعت از امام زمان(عج)واجب است چون او می خواهد به دستور خدا و قرآن عمل شود.
وی خاطرنشان کرد: هر کس در این خط حرکت کند صراط است و هر کس هم عبور کند ضلالت است، باید ببینیم دشمن چه می خواهد و دوست دارد، عکس آن عمل کنیم، و خط و راه دشمن را بشناسیم.
امام جمعه موقت تهران در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به شهید مدافع حرم، شهید حججی افزود: خداوند برخی وقت ها وسیله ای را فراهم می کند که موج های خوابیده دوباره در جامعه جاری شود.
وی افزود: درشرایطی که ایثار و شهادت کمی داشت فراموش می شد با شهادت شهید حججی این موج دوباره به راه افتاد.
شهید مدافع حرم محسن حججی 25 ساله اهل نجف آباد اصفهان، عضو لشکر زرهی هشت نجف اشرف بود که اعضای گروهک تروریستی داعش در سوریه پس از به اسارت درآوردن وی، سراز پیکر پاکش جدا کردند.
7403 / 6133/ خبرنگار محسن آقاگلی ** انتشار دهنده: جعفرمسلمیانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

شهید رحیمی ایثارگری از قشر آموزش و پرورش گلستان

این شهید که در مدت حضورش در جنگ تحمیلی فرماندهی گروهان …

پاسخی بگذارید