خانه / دسته‌بندی نشده / آیت الله موحدی کرمانی: ولایت فقیه، رمز عظمت غدیر است

آیت الله موحدی کرمانی: ولایت فقیه، رمز عظمت غدیر استبه گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، آیت الله محمدعلی موحدی کرمانی درخطبه اول نماز عبادی – سیاسی جمعه این هفته تهران افزود: هر چه بخواهیم در آستانه غدیر درباره آن سخن بگوییم در یک کلمه خلاصه می شود، اگر بنا باشد خود و دیگران را امر به تقوا کنیم باید گفت، مراقب باشید، ذره ای از پیروی رهبر منحرف نشوید تا در این جریان اشتباه رخ ندهد.
وی اظهارکرد: اگر بخواهیم عظمت غدیر را درک کنیم کافی است به آیاتی که در این زمینه نازل شده، توجه کنیم، خدای متعال می فرماید: ای پیغمبر و فرستاده ما، این فرمان را برای هدایت بشر اجرا کن و از مردم هم نترس، اگر این دستور را اجرا نکنی گویا رسالت خود را انجام نداده و کاری نکرده ای.
خطیب جمعه تهران گفت: خدای متعال فرمود اینک که علی به عنوان جانشین تو معرفی شد، دین کامل شد، این، سخن بزرگی است بدان معنا که دین دیگر کمبودی ندارد با این معرفی، نعمتم را بر شما تمام کردم.
امام جمعه موقت تهران ادامه داد: خدا می فرماید اینک که این ولایت را به دست آوردید باید بدانید این دین مورد رضای من است.

**اسلام با ولایت مقبول است
وی یادآورشد: اگر ولایت از متن دین خارج شود، فرد هر چقدر عبادت کند، خدا این اسلام را نمی پذیرید. زمانی اسلام انسان مقبول است که با ولایت همراه باشد. پس از رحلت علی (ع)، ولایت در فرزندان وی محقق می شود تا به حکومت حضرت مهدی (عج) می رسد.
خطیب جمعه تهران اظهار داشت: امروز در غیبت حضرت ولیعصر (عج)، برای تحقق ولایت باید دست به دامان چه کسی شویم، اینجا مساله ولایت فقیه چهره خود را نشان می دهد.
آیت الله موحدی کرمانی گفت: علما، دانشمندان، بزرگان به عنوان خبرگان کشور برنامه ریزی و بررسی می کنند و بهترین مجتهد و عالم را برای ولایت انتخاب می کنند که خبرگان هم در زمان امام راحل و هم امروز در این زمینه موفق شد.
وی اضافه کرد: امروز ولایت حضرت آیت الله امام خامنه ای است که تمسک به این بزرگوار و ولایت او، تمسک به ولایت امیرالمومنین علی (ع) و رسول خدا (ص) است.

**با وجود ولایت، دشمن نمی تواند غلطی بکند
امام جمعه موقت تهران گفت: کفار و بیگانگان با وجود ولایت، دیگر امید به نفوذ و تغییر مشی سعادتمندانه شما را ندارند، می بینیم در این انقلابی که به دست امام راحل به وجود آمد، ایران قدرتی به جهان نشان داد که حتی کسانی که خود را ابرقدرت می دانستند، به زانو در آمدند و هر توطئه ای علیه این انقلاب با شکست مواجه شد.
آیت الله موحدی کرمانی در ادامه اشاره به آیه های نورانی قرآن کریم درباره غدیر و ولایت گفت: با داشتن ولایت، دشمن نمی تواند غلطی کند، از دشمن نهراسید. با داشتن رهبری لایق، کاردان، زاهد، متقی و پارسا که مردم تبعیت و پیروی کنند، هیچکدام از توطئه های دشمن موثر نمی شود. اما مراقب، خدا ترس و با تقوا داشته باشید و فرامین رهبر خود را انتسال کنید.
وی ادامه داد: اگر فرامین رهبر خود را انتسال نکردید بهراسید، اگر بین شما تقوا حاکم نباشد و اسیر دنیا و مطامع هوای نفس باشید، به جای حکومت ضوابط، روابط حاکم باشد، اگر از فرامینی که امیر المومنین در عهدنامه مالک اشتر بیان فرمود تخلف کردید، آنگاه بهراسید.
امام جمعه موقت تهران در ادامه خطبه اول گفت: مبادا آمریکا نفوذ کند، آمریکایی که از در بیرون رانده شده، از دریچه بیاید، مبادا خدای نکرده حکومت دینی از دست شما برود، آنچنان که از دست مردم مسلمان در جریان اندلس رفت چرا که هوای نفس مردم بر دینشان غالب آمد.
فراهنگ*1724*9012
خبرنگار: زهرا امیری * انتشار: حسین فتح الهیانتهای پیام /*


درباره admin

مشاهده بیشتر

شهید رحیمی ایثارگری از قشر آموزش و پرورش گلستان

این شهید که در مدت حضورش در جنگ تحمیلی فرماندهی گروهان …

پاسخی بگذارید