خانه / دسته‌بندی نشده / آیت الله نوری همدانی: علمای اسلام در برابر فتنه انگیزی دشمنان یکپارچه شوند

آیت الله نوری همدانی: علمای اسلام در برابر فتنه انگیزی دشمنان یکپارچه شوندبه گزارش ایرنا، وی دوشنبه شب در دیدار جمعی از از ائمه جمعه کشور هندوستان خاطرنشان کرد: امروز جبهه های مقاومت در عراق و سوریه و سایر کشورهای اسلامی، با قدرت در مقابل دشمنان ایستاده واز آرمان های اسلام دفاع می کنند، ولی باید همه مسلمانان مراقب ترفندهای دشمن باشند.
وی اظهار داشت: امروز دیگر برای مسلمانان مرزهای جغرافیایی مطرح نیست بلکه اصل بر عقیده است و باید با هم متحد شویم تا بتوانیم در برابر استکبار و نقشه های آنان مقاومت کنیم و بدانیم استکبار جهانی رفته رفته منفورتر و در نهایت سقوط خواهد کرد و مسلمانان طبق وعده الهی پیروز می شوند.
آیت الله نوری همدانی گفت: مستکبران برای ضربه زدن به اسلام و شیعه، داعش را به گونه ای تریبت کرده اند که کشتن ما را واجب بداند.
وی با انتقاد از دیدار برخی مسئولان کشورها از جمله هند با بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی گفت: اینکه هندوستان دنبال ارتباط با رژیم صهیونیستی باشد باعث تاسف است و علمای اسلام باید فریاد بزنند.
نارندرا مودی، نخست وزیر هند، روز سه‌شنبه ۱۳ تیر سال جاری به اسرائیل سفر کرد و این اولین دیدار یک نخست وزیر هند از رژیم صهیونیستی بود.
آیت الله نوری همدانی اظهار داشت: اسلام همیشه فریادگر می خواهد، ماهاتما گاندی با وجودی که مسلمان نبود ولی برای استقلال هند جهاد کرد.
این مرجع تقلید اظهار داشت: عزت اسلام در سایه جهاد و شهادت است و تا مسلمانان مجاهد نباشند نمی توانند خود را از چنگال مستکبران نجات دهند.
آیت الله نوری همدانی همچنین با اشاره به اهمیت و جایگاه نماز جمعه گفت: نماز جمعه یک عبادت اجتماعی بسیار مهمی است که طبق روایت اهل بیت(ع)، ائمه جمعه باید در 2 خطبه نماز، سیاست های جهانی، رخدادهای دنیای پیرامون و مباحث مهم کشور را برای مردم تشریح، دوستان و دشمنان اسلام و نقشه مستکبران را تبیین و مردم را در برابر آنها بیدار کنند.
وی ادامه داد: در قرآن کریم هیچ گروهی به اندازه علما مورد تکریم قرار نگرفته است به همین دلیل این قشر بزرگترین مسئولیت را دارد و باید افراد شایسته و برجسته این رسالت بزرگ را بردوش داشته باشند.
آیت الله نوری همدانی گفت: تا کسی فقیه و اسلام شناس به تمام معنا نباشد نمی تواند به عنوان امام جمعه خطبه بخواند، مگر اینکه از طرف فردی که در صدر قرار دارد این کار مجاز باشد.
این مرجع تقلید گفت: همه ما باید در راستای انجام وظیفه خود با تمام وجود تلاش کنیم، امروز به برکت انقلاب اسلامی مسلمانان، محرومان و مظلومان آگاه و هوشیار شده و ماهیت سیاست های استکباری را می دانند.
آیت الله نوری همدانی اظهار داشت: امام راحل نقاب استکبار را کنار زده و چهره شوم و استکباری آنها را برای جهانیان نمایان کرده است.
وی به علت عقب ماندگی مسلمانان اشاره کرد و گفت: کشورهایی مانند فرانسه، انگلستان و آلمان وقتی متوجه شدند که دین و علما باعث پیشرفت اسلام شده است ابتدا فرهنگ و سیاست خود را بر ما تحمل و دین را منزوی و علما را از صحنه خارج کردند به این طریق، سال ها میدان دار شدند، ولی با انقلاب اسلامی دست آنها کوتاه شد.
وی ادامه داد: امروز مردم باید بدانند تمام عقب ماندگی ها و انحطاط ها از طرف استکبار بوده است و ما باید منسجم باشیم و اجازه ندهیم دوباره اینها نفوذ کنند.
آیت الله نوری همدانی با بیان اینکه اسلام حکومت و هدایت را به علما داده است، گفت: این 2 منصب از اهل بیت(ع) سرچشمه گرفته و بعد از آنها به علما می رسد، به همین دلیل جنبه الهی و قدسی دارد.
حجت الاسلام والمسلمین سید احمد تقوی معاون گزینش شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور نیز در این دیدار گفت: این گروه از ائمه جمعه کشور هند بوده و به مدت 10 روز در ایران حضور دارند.
وی ادامه داد: پیش از این ائمه جمعه عراق و سوریه نیز به ایران سفر کردند و تجربیات ائمه جمعه کشورمان به آنها منتقل شد.
برخی از ائمه جمعه هند از آیت الله نوری همدانی برای سفر به این کشور دعوت کردند.
7401 / 1175 خبرنگار: بهمن اطمینان ** انتشار: رضا علیمحمدیانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

شهید رحیمی ایثارگری از قشر آموزش و پرورش گلستان

این شهید که در مدت حضورش در جنگ تحمیلی فرماندهی گروهان …

پاسخی بگذارید