خانه / دسته‌بندی نشده / اجرای 1197 طرح عمرانی و خدماتی از دستاوردهای دولت در شهرستان قاینات

اجرای 1197 طرح عمرانی و خدماتی از دستاوردهای دولت در شهرستان قایناتبهمن کهن ترابی عصر پنجشنبه در دیدار با امام جمعه شهر قاین افزود: دولت تدبیر و امید علیرغم مشکلات فراوان در حوزه سیاست خارجی و تحریم های ظالمانه استکبار، توانسته با بهره برداری و کلنگ زنی یکهزار و 197 پروژه با اعتبار 423 میلیارد تومان، خدمات قابل توجهی را به مردم فضیلت مند شهرستان قاینات ارائه کند.
وی بیان کرد: از دهه فجر سال 1393 که اینجانب به عنوان اولین فرماندار دولت تدبیر و امید در شهرستان قاینات منصوب شدم بیش از 900 پروژه با اعتباری بالغ بر 238 میلیارد تومان به بهره برداری رسیده است.
فرماندار قاینات با اشاره به لزوم توجه به فرهنگ گفت: فرهنگ زیرساخت است و توجه به فرهنگ در امر توسعه بسیار حائز اهمیت است لذا مسأله فرهنگ را نبایستی مختص دستگاه های فرهنگی دانست و تا زمانی که در جامعه نتوانیم فرهنگ سازی کنیم، مشکلات فرهنگی که وجود دارد برطرف نشده و توسعه نیز محقق نخواهد شد.
وی افزود: در این مدت تلاش کردیم با حفظ ارزش های اسلامی در حوزه فرهنگ ورود پیدا کرده و توجه ویژه ای به دستگاه های فرهنگی داشته باشیم که تاکنون اعتبارات بسیار خوبی به این حوزه اختصاص یافته بطوریکه هر سال نسبت به سال قبل از رشد قابل ملاحظه ای برخوردار بوده است.
کهن ترابی خاطرنشان کرد: مردم و سازمان های مردم نهاد باید در حوزه فرهنگ ورود پیدا کنند و در این مدت ضمن توجه جدی به بحث سمن ها از توان و ظرفیت آنان در حوزه های مختلف بخوبی استفاده کرده ایم.
وی گفت: سازمان های مردم نهاد یعنی توجه به حضور مردم و مشارکت آنان در حوزه های مختلف فرهنگی، اجتماعی، ورزشی و… که بجز حوزه سیاسی که در این مدت بستر و زمینه حضور و فعالیت سمن ها در سطح شهرستان بخوبی مهیا شده است.
فرماندار قاینات تصریح کرد: این شهرستان از سرمایه های اجتماعی و نیروی انسانی توانمند، خلاق و پویای بسیار خوبی برخوردار است که در این مدت تلاش شده از توان و ظرفیت آنان در حوزه های مختلف بخوبی استفاده کنیم.
وی به حضور بانوان در حوزه های مختلف فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرستان اشاره کرد و گفت: بانوان نیمی از جمعیت ما را تشکیل می دهند و تلاش شده در این مدت با حفظ ارزش های اسلامی و عرفی در حوزه های مختلف به ویژه در حوزه ورزش ورود پیدا کنند که نتیجه آن کسب مقام های بسیار خوب در سطح ملی، کشوری و استانی بوده است.
فرماندار قاینات در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به برخی مشکلات و چالش ها در شهرستان گفت: متأسفانه برخی اختلافات منطقه ای و طایفه ای بین اهالی روستاها با یکدیگر وجود داشت که البته با نشست هایی که با مسئولان و افراد متنفذ داشتیم خیلی از این اختلافات مرتفع شده ولی در عین حال این مسأله سبب می شود برخی از مناطق و روستاها از برخی امکانات محروم شوند که تلاش ما بر ایجاد تعامل بین روستاها و همه مردم و مسئولان بوده است.
وی با تاکید بر کادرسازی توسط مدیران اظهار کرد: مدیران دستگاه های اجرایی بایستی کادرسازی کنند، هنر یک مدیر این است که کادرسازی کند تا در شرایطی اگر مسئولی جابجا شد، در بحث مدیریت اداره مشکلی بوجود نیاید لذا تلاش ما در این سه سال بر کادرسازی و پرورش نیروهای توانمند بومی برای پست های مختلف اداری بوده است.
کهن ترابی با اشاره به اینکه از ابتدای خدمت فضای نقد و انتقاد را در شهرستان باز کردیم گفت: اگر معتقدیم نظام ما، نظام مردم سالاری و دموکراسی است و نقد سازنده باعث اصلاح امور می شود، نباید از انتقادات هراس داشته باشیم.
شهرستان قاینات با سه بخش مرکزی، سده و نیمبلوک در شمال استان خراسان جنوبی قرار دارد و شهر قاین مرکز این شهرستان در 100 کیلومتری شمال بیرجند مرکز خراسان جنوبی است.
*7218*3028* خبرنگار- محمدامین زرگر* انتشار- رسول محمدحسنیانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

شهید رحیمی ایثارگری از قشر آموزش و پرورش گلستان

این شهید که در مدت حضورش در جنگ تحمیلی فرماندهی گروهان …

پاسخی بگذارید