خانه / اقتصادی / احیای دو واحد تولیدی با ظرفیت ۲۰۰۰ شغل در تهران

احیای دو واحد تولیدی با ظرفیت ۲۰۰۰ شغل در تهران

یدالله صادقی، در گفت‌وگو با ایسنا، در خصوص برگزاری جلسات کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید، با بیان اینکه این جلسات چهارشنبه هر هفته با حضور استاندار تهران و مسئولان استانی و با حضور صنعتگران و تولیدکنندگان برگزار می شود تا نسبت به رفع مشکلات آنها اقدام شود، اظهار کرد:این هفته نیز جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در شهرستان شهریار و غرب شهر تهران برگزار و  مسائل و مشکلات سه واحد تولیدی در بخش لبنیات، نخ‌های پلاستیک و پل‌استری و روغن بررسی شد.

وی افزود: دو واحد تولید کننده فرآورده های لبنی و تولید کننده نخ های پلاستیک و پلی استریل با سرمایه گذاری سنگین در این شهرستان مستقر هستند که طی بررسی های انجام شده واحد تولیدکننده الیاف با توجه به مهیا بودن ظرفیت، نیاز به احیا داشته که با هماهنگی دستگاه‌های ذی ربط و تلاش مسئولان و مالک شرکت، اقدامات اجرایی احیای آن از هفته آینده آغاز می‌شود.

به گفته این مقام مسئول یکی از این واحدها، پالایشگاه شیر بود که تا ۲۲ بهمن امسال به طور کامل به بهره برداری می‌رسد و اکنون بخش‌هایی از این واحد صنعتی مادر تا ۹۵ درصد و بخش های دیگر تا ۷۸ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و عملیات تجهیز آن نیز در دست انجام است. واحد دیگر در شهریار، واحد صنعتی تولیدکننده الیاف بود و این واحد صنعتی که سابقه فعالیت آن به بیش از ۴۰ سال قبل باز می گردد اکنون با تعداد اندکی از ظرفیت و نیرو مشغول به فعالیت است. این واحد صنعتی زیر نظر بنیاد مستضعفان فعالیت می کند و ظرفیت اشتغال ۱۰۰۰ نفر را دارد اما به علت مسایل بانکی نیروهای خود را تعدیل کرده است.

صادقی با بیان اینکه شرکت فرآوری و پالایشگاه شیر در این شهرستان نیز با سه مشکل مهم اعم از ترخیص ماشین آلات و تجهیزات روبه‌رو است، تصریح کرد: در این جلسه مقرر شد ترخیص ماشین آلات و تجهیزات از سوی گمرک انجام شود. همچنین این شرکت با توجه به ظرفیت بالای پالایش شیر و مواد لبنی در تامین مواد اولیه مشکل دارد که مقرر شد وزارت جهاد کشاورزی از سراسر کشور این مواد را تامین کند. همچنین در زمینه مشکلات ارزی این واحد مقرر شد جهت تامین ارز و سرمایه گذاری از سوی وزارت جهادکشاورزی، استانداری و بانک عامل موارد را بررسی و مرتفع کنند تا از واردات برخی از محصولات لبنی همچون کره به کشور جلوگیری شود.

رئیس سازمان صمت استان تهران درباره وضعیت یک شرکت تولید روغن هم گفت: این واحد با مشکل تامین روغن خام روبه‌رو است و از آنجا که تامین روغن مربوط به ستاد تنظیم بازار است، مقرر شد این مشکل در ستاد تنظیم بازار مطرح و اقدامات لازم برای رفع شدن آن انجام شود.

انتهای پیام

درباره admin

مشاهده بیشتر

رنو شانس زیادی ندارد

به گزارش ایسنا، در پی قوت گرفتن احیای برجام، احتمال بازگشت شرکت‌های خودروسازی خارجی که …

پاسخی بگذارید