خانه / دسته‌بندی نشده / ادعای حفظ نظام، با تضعیف دولت همخوانی ندارد/ دولت یک معروف است

ادعای حفظ نظام، با تضعیف دولت همخوانی ندارد/ دولت یک معروف استبه گزارش ایرنا و به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری، محمدرضا صالحی یکشنبه در نشست ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان اظهار کرد: این در حالی است که چند ماه از اردیبهشت ماه گذشته و انتخابات تمام شده است اما بعضی ها هنوز ساز مخالف خود را می نوازند.
وی حفظ نظام اسلامی را مستلزم حفظ همه ارکان آن دانست و افزود: تضعیف هر کدام از این ارکان به تضعیف کل نظام منجر می شود.
استاندار خراسان شمالی با یادآوری شعار محوری دولت دوازدهم یعنی آزادی، امنیت، آرامش و پیشرفت برای همه ایرانیان، ادامه داد: باید از این ویژگی ها برای تبلیغ دستاوردهای دولت بیشتر بهره گرفت.
وی با اشاره به نتایج یک نظرسنجی معتبر که طبق آن، 90 درصد مردم امر به معروف و نهی از منکر را به مقوله حجاب و عفاف منحصر می دانند، تصریح کرد: نباید با اقدامات سطحی، شأن و جایگاه این فرایض مهم دینی را پایین بیاوریم.
مقام عالی دولت تدبیر و امید در خراسان شمالی گفت: بر اساس فرمایش و رهنمودهای رهبر معظم انقلاب که برای ما اساس و مبنای کار است، حفظ عزت و آبروی ملت، اعتلای فرهنگ، سلامت محیط اخلاقی و خانوادگی، رونق دادن به تولید و اشتغال، تحقق عدالت اقتصادی و تحکیم وحدت جامعه از بزرگ ترین معروفات است و همه باید برای تحقق آن ها بکوشند.
صالحی هم چنین با اشاره به در پیش بودن ایام سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین(ع)، مداحان، سخنرانان و دست اندرکاران مراسم مذهبی را از اختلاف افکنی پرهیز داد و گفت: نحوه تبلیغات و محتوای برنامه های این ایام نباید به وحدت جامعه مسلمانان و مودت بین اقوام و مذاهب استان خدشه ای وارد کند.
وی هم زمانی هفته احیای امر به معروف و نهی از منکر امسال با هفته دفاع مقدس را نیز یادآور شد و با بیان این که دوران دفاع مقدس بزرگ ترین معروف بود اما مظلوم واقع شده است، گفت: وعاظ و سخنرانان مراسم مذهبی ماه محرم باید برای شناساندن هر چه بیشتر این دوران و معرفی حماسه آفرینان آن در جامعه تلاش کنند.
فرمانده سپاه حضرت جوادالائمه(ع) خراسان شمالی هم در این نشست گفت: اگر واجبات و محرمات را به درستی نشناسیم، ممکن است در امر به معروف و نهی از منکر دچار خطای راهبردی شویم که هزینه سنگینی روی دست نظام باقی می گذارد.
سردار مرتضوی هم چنین گزارشی از برنامه های این ستاد نظیر طرح طلایه داران، یاوران و یادآوران امر به معروف، گسترش تذکر لسانی و تشکیل هیئت اندیشه ورزان ارائه داد و پشتیبانی بیشتر بودجه ای و تشکیلاتی از فعالیت های این ستاد را خواستار شد.
این گزارش حاکیست، در این نشست با تأکیدات استاندار مقرر شد، برای تأمین فضای فیزیکی مناسب و بودجه ستاد امر به معروف و نهی از منکر، بررسی کارشناسی با نظارت معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری، انجام و ستاد متناظر آن در شهرستان بجنورد هم به طور آزمایشی آغاز به کار کند.
6042 انتشاردهنده: سیدحسین قدسیانتهای پیام /*


درباره admin

مشاهده بیشتر

شهید رحیمی ایثارگری از قشر آموزش و پرورش گلستان

این شهید که در مدت حضورش در جنگ تحمیلی فرماندهی گروهان …

پاسخی بگذارید