خانه / دسته‌بندی نشده / ازسرگیری گفت وگوهای حقوق بشری ایران و استرالیا پس از15 سال وقفه

ازسرگیری گفت وگوهای حقوق بشری ایران و استرالیا پس از15 سال وقفهبه گزارش ایرنا، سفارت ایران در استرالیا روز دوشنبه اعلام کرد ‘زهرا پیشگاهی فرد’ مشاور وزیر و مدیرکل حقوق بشر و زنان وزارت امورخارجه و ‘لاچلان استراهان’ مدیر کل بخش سیاست چندجانبه وزارت امورخارجه و تجارت استرالیا ریاست هیات های دو کشور را در این رایزنی ها بر عهده داشتند.
در این دور از رایزنی ها هیات های ایرانی و استرالیایی گفت و گوهای شفاف و سازنده ای در خصوص موضوعات مختلف حقوق بشری از جمله رویکردهای ملی نسبت به حقوق بشر، نحوه تعامل با سازوکارهای بین المللی حقوق بشر، تبادل تجربیات و راه های تقویت روابط دوجانبه در عرصه های مختلف حقوق بشری انجام دادند.
دومین دور گفت و گوهای حقوق بشری ایران و استرالیا قرار است بهار سال آینده در تهران برگزار شود.
استرالیا در این دور از گفت وگوها تعهد خود را مبنی بر تصویب پروتکل اختیاری کنوانسیون علیه شکنجه و رفتارهای بی رحمانه، غیرانسانی یا اهانت آمیز یا مجازات مجددا تکرار کرد و نقش مهم مؤسسات مستقل حقوق بشر را مورد تأکید قرار داد.
هیات ایرانی هنگام اقامت در شهر کانبرا، ضمن انجام چند دیدار با مقامات استرالیایی از جمله نمایندگان پارلمان و اعضای کمیسیون حقوق بشر این کشور، از زندان قلمرو پایتخت استرالیا نیز دیدن کرد.
آساق**1611**انتشاردهنده: رضاپیمان یغماییانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

شهید رحیمی ایثارگری از قشر آموزش و پرورش گلستان

این شهید که در مدت حضورش در جنگ تحمیلی فرماندهی گروهان …

پاسخی بگذارید