خانه / دسته‌بندی نشده / استاندار تهران: دکتر روحانی در انتخاب وزرا، فراجناحی عمل کرد

استاندار تهران: دکتر روحانی در انتخاب وزرا، فراجناحی عمل کردبه گزارش ایرنا، سیدحسین هاشمی روز دوشنبه در نوزدهمین جشنواره شهید رجایی استان تهران در سالن اجتماعات استانداری افزود: روش دکتر روحانی به مانند مرحوم آیت الله هاشمی است که کشور را برای همه و نه یک جناح خاص می داند.
وی با تقدیر از وحدت و انسجام دستگاه های اجرایی استان تهران اظهار کرد: این همراهی و تعامل از ابتدای فعالیت دولت یازدهم بر پایه اعتماد متقابل به عنوان اصلی خدشه ناپذیر شکل گرفت و امروز خوشبختانه هیچ اختلاف نظر قابل توجهی در حوزه مدیریت اجرایی استان و دستگاههای تابعه وجود ندارد.
به گفته هاشمی، اگر اختلافی بین 2 دستگاه اجرایی استان تهران نیز بوجود آید در سطح استانداری حل و فصل می شود چراکه اعتقاد داریم نباید وقت قوه قضاییه را برای این موارد بگیریم.
استاندار تهران با اشاره به مسئولیت سنگینی که بر عهده دستگاه ها و نهادهای استان گذاشته شده تصریح کرد: تهران پیشانی نظام است و هر حرکت مسئولان در استان تهران به عنوان یک الگو برای دیگر استان های کشور محسوب می شود.

* شجاعت در تصمیم گیری سرلوحه کار مدیران استان تهران
استاندار تهران در بخش دیگری از سخنان خود مدیران استان را به شجاعت در تصمیم گیری ترغیب کرد و گفت: اگر قدرت تصمیم گیری شما در کاری به 70 درصد رسید، باید شجاعانه به آن عمل کنید چرا که مدیر باید ریسک پذیر باشد.
وی با ذکر مثالی در این خصوص اظهار کرد: در ابتدای شروع کار دولت یازدهم ساخت و سازهای غیرمجاز در تهران زیاد بود اما با اقدامات به موقع دستگاه های مسئول استانی، این رویه تا حد قابل توجه و مطلوبی کاهش یافته است.
هاشمی خطاب به مدیران استانی گفت: تلاش شما باید مستمر و در چارچوب قانون باشد چرا که انجام وظیفه پاداشی ندارد بلکه تلاش فراوظیفه ای قابل تقدیر و پاداش است.
استاندار تهران همچنین بر خلاقیت و ابتکار مدیران اجرایی در انجام کارها تاکید کرد و افزود: ابتکار عمل در هر حوزه ای باید سرلوحه کارها باشد چراکه خیلی از مشکلات با تلاش و خلاقیت مدیران به خوبی حل و فصل می شود.

* تاکید بر صرفه جویی در مصرف آب و برق دستگاههای اجرایی
استاندار تهران در ادامه به موضوع مهم مصرف بهینه و صرفه جویی در مصرف انرژی اشاره و اظهار کرد: موضوع صرفه جویی در مصرف آب و برق دستگاه های دولتی استان باید به عنوان یک اولویت مورد توجه مدیران باشد.
هاشمی تاکید کرد که تمامی دستگاه های دولتی اعم از ملی و استانی موظف به صرفه جویی در مصرف آب و برق هستند چرا که آب قابل تولید نیست و بیش از 50 درصد تجهیزات برقی استان نیز فرسوده است.

* بروکراسی اداری باید به گفتمان تبدیل شود
استاندار تهران در ادامه به استفاده از هنر گفتمان و مذاکره به جای مکاتبات بی ثمر بین دستگاه های اجرایی اشاره کرد و گفت: بروکراسی اداری باید به گفتمان تبدیل شود و برگزاری جلسات بین بخشی برای رفع مشکلات نیز باید به عنوان یک ضرورت در دستور کار مدیران اجرایی استان قرار گیرد.
به گفته وی، مسئولیت در دستگاه های اجرایی جمعی است و نه فردی پس برخورد شخصی در سیستم و دستگاه های سطح استان تهران نخواهیم داشت.
هاشمی، کرامت انسانی را به عنوان یک اصل در کار دستگاه های دولتی عنوان کرد و گفت: کرامت ارباب رجوع باید حفظ شود این بدین معنی است که باید در چارچوب قانون و با حسن اخلاق با ارباب رجوع رفتار شود.
به گزارش ایرنا، نوزدهمین جشنواره شهید رجایی استان تهران با معرفی دستگاه ها و نهادهای برتر استان با توجه به عملکرد سال گذشته آنها با حضور سیدحسین هاشمی استاندار ، معاونان استانداری تهران، فرمانداران و مدیران دستگاههای اجرایی در سالن اجتماعات استانداری تهران برگزار شد.
خبرنگار: مهدی مقدر – انتشار دهنده: محسن فتاحی
تهرام/ 9343**1625انتهای پیام /*


درباره admin

مشاهده بیشتر

شهید رحیمی ایثارگری از قشر آموزش و پرورش گلستان

این شهید که در مدت حضورش در جنگ تحمیلی فرماندهی گروهان …

پاسخی بگذارید