خانه / دسته‌بندی نشده / استاندار خوستان: طرح تعطیلات تابستانه در خوزستان به هیات دولت پیشنهاد می شود

استاندار خوستان: طرح تعطیلات تابستانه در خوزستان به هیات دولت پیشنهاد می شودبه گزارش ایرنا غلامرضا شریعتی شنبه در کارگاه تخصصی آموزشی پیشگیری و مدیریت حریق با حضور سعیدی معاون ستاد مدیریت بحران کشور در تالار امام رضا (ع) نفت اهواز، اظهار کرد: امسال گرمای بیش از حد و کم سابقه ای را در استان شاهد بودیم که این مساله کاهش ساعت اداری را در پی داشته است.
وی با بیان اینکه کاهش طولانی مدت ساعات اداری خساراتی را برای استان به همراه داشته است افزود: بررسی تعطیلات تابستانی 20 روزه در استان در دستور کار معاونت هماهنگی امور عمرانی و معاونت سیاسی اجتماعی استانداری قرار می گیرد تا در قالب یک طرح به هیات دولت پیشنهاد شود.
شریعتی با اشاره به بررسی راهکارهای مختلف کاهش بحران در استان، افزود: این تعطیلات تابستانه را می توان در ماه های خوش آب و هوای سال جبران کرد.
وی اختصاص امکانات و تامین رفاه نسبی شهروندان در شرایط جوی خاص را از وظایف دولت و حکومت دانست و گفت: نصب دستگاه های ‘مه پاش’ در معابر عمومی برای کاهش دما و جلوگیری از گرمازدگی شهروندان، یکی از این اقدامات است که باید انجام شود.
استاندار خوزستان همچنین گفت: برای مدیریت بحران و پدافند غیرعامل در استان، هیچ راهی به جز استفاده از تجارب کشورهای توسعه یافته و بومی سازی آنها وجود ندارد و با برخوردهای سنتی و اقدامات پیش پاافتاده، امکان مدیریت بحران ها نیست.
استاندار خوزستان در شورای اداری 28 تیرماه نیز بحث تعطیلات تابستانه در خوزستان را در ماه های گرم مطرح کرده بود.

*ضرورت راه اندازی چهار پایگاه اطفای حریق
شریعتی با تاکید بر اینکه خوزستان حداقل به چهار پایگاه اطفای حریق نیاز دارد افزود: در یک سال گذشته به دلیل کاهش بارندگی و مشکلات دیگر با آتش سوزی در نقاط مختلف و جنگل ها مواجه بودیم که با تشریک مساعی سعی شده است که با حداقل خسارت مدیریت شوند.
وی با اشاره به نقش موثر تشکل های مردم نهاد (NGO) در اطفای حریق در جنگل ها و مراتع، تاکید کرد: فرمانداران، باید در مدیریت بحران، اقدامات پیشگیرانه و اختصاص فضاهای مناسب را در دستورکار قرار دهند.
شریعتی در ادامه به حوادث آتش سوزی در صنایع بزرگ به ویژه پتروشیمی های استان نیز اشاره کرد و افزود: باتوجه منافع اقتصادی صنعت نفت و پتروشیمی ها از استان، انتظار می رود که این صنایع به سیستم های پیشرفته تری مجهز شوند و توجه ویژه ای بهHSE (ایمنی، بهداشت ومحیط زیست) داشته باشند.
وی با بیان اینکه خوزستان نیاز به هواپیما و بالگرد ویژه اطفای حریق در صنایع دارد اضافه کرد: پارسال مذاکرات و توافقاتی با وزیر نفت در رابطه با اختصاص امکانات به استان شده و مسئولان محلی و مدیران نفت باید این مصوبات را پیگیری کنند.
شریعتی همچنین با انتقاد از کمبود تجهیزات هواشناسی برای پیش بینی ریزگردها گفت: با وجودی که خوزستان در معرض ریزگردهاست شایسته نیست که از امکانات هواشناسی پیش بینی محروم باشد اما استان هایی که نیاز کمتری دارند، به این سیستم مجهز باشند.
بر اساس این گزارش، خوزستان امسال گرمای زودرس و کم سابقه ای را تجربه کرده است. خرداد و تیرماه 95 اهواز هشت روز و در سال جاری نیز 24 روز دمای 49 درجه و بالاتر رخ داده است.
از 22 خرداد امسال که ستاد بحران خوزستان کاهش ساعت اداری را اجرایی کرده، در 34 روز با دمای 49 درجه و بالاتر، زمان کار اداری به ساعت 13 کاهش یافته است.
7151/6064
خبرنگار: نادره وائلی زاده** انتشار دهنده: محسن بهاروندانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

شهید رحیمی ایثارگری از قشر آموزش و پرورش گلستان

این شهید که در مدت حضورش در جنگ تحمیلی فرماندهی گروهان …

پاسخی بگذارید