خانه / دسته‌بندی نشده / استاندار فارس:نهضت استفاده از انرژی خورشیدی در فارس آغاز شده است

استاندار فارس:نهضت استفاده از انرژی خورشیدی در فارس آغاز شده استبه گزارش دریافتی چهارشنبه ایرنا از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری فارس، سید محمد علی افشانی در مراسم گازرسانی به بخش های از شهرستان قیر و کارزین اظهارداشت: یکی از راه های کسب درآمد برای روستاییان، تولید برق با استفاده از پنل های خورشیدی و فروش آن به وزارت نیرو است.
وی با بیان این که آب تخصیص داده شده از سد سلمان فارسی برای شهرستان قیر و کارزین باید به صورت بهینه مورد استفاده قرار گیرد، اضافه کرد: دیگر نباید از روش های غرقابی برای آبیاری زمین های کشاورزی استفاده کرد و همگان باید به سمت بهره گیری از روش های نوین آبیاری حرکت کنند.
استاندار فارس ادامه داد:‌شورای عالی آب کشور در اسفندماه سال گذشته سالانه 70 هزار هکتار آبیاری نوین را برای استان فارس تصویب کرده است، با توجه به این که این اعتبارات 85 درصد به وسیله دولت و 15 درصد به وسیله افراد تامین می شود باید تلاش کنید سهم شهرستان را در این زمینه بالا ببرید.
افشانی با تاکید بر این که کشت گلخانه ای باید مورد توجه قرار گیرد، گفت: درآمد کشاورزی در یک متر مربع گلخانه 15 برابر کشاورزی در زمین های آزاد خواهد بود.
وی اعلام کرد: در طول هفته دولت امسال بیش از یک هزار پروژه با اعتباری بالغ بر سه هزار میلیارد تومان در استان فارس به بهره برداری رسیده است.
استاندار فارس با بیان این که گاز انرژی مورد نیاز برای رفاه مردم و همچنین بخش های تولیدی است گفت: در هفته دولت، در شهرستان قیر و کارزین یک شهر و 9 روستا گاز رسانی شده اند.
استاندار فارس با اشاره به این که در 50 سال گذشته 604 روستا و در چهار ساله دولت تدبیر و امید 870 روستا در این استان گازرسانی شده است که 266 روستا بیش از 50 سال گذشته است، اضافه کرد: تا پایان سال 97 همه روستاهای واجد شرایط استان فارس گازرسانی خواهند شد.
افشانی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: مناطقی توسعه پیدا می کنند و آینده درخشانی خواهند داشت که مردم و به ویژه متخصصان و تحصیل کردگان آن قدم های اساسی را برای عمران و توسعه بردارند. اگر منتظر دولت بمانید، حل همه مشکلات توسط دولت امکان پذیر نخواهد بود زیرا منابع محدود، جمعیت فراوان و پراکندگی مراکز جمعیتی زیاد است.
استاندار فارس گفت: اشتباهی که قبلا صورت می گرفت این بود که خدمات مختلف مانند راه و برق را به روستاها می بردیم اما کمتر به اشتغال توجه می کردیم؛ با توجه به نامگذاری امسال با عنوان اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال توسط مقام معظم رهبری باید تلاش کنیم با ایجاد اشتغال مردم روستاها و شهرهای کوچک در محیط های خود بمانند تا سرمایه گذاری هایی که در زمینه تامین خدمات در این محیط ها صورت گرفته است مورد استفاده قرار گیرد.
افشانی با تاکید بر این که بخشی از اشتغال پایدار جامعه روستایی باید در اینترنت تامین شود، افزود: امروزه بخش قابل ملاحظه ای از تجارت جهانی در فضای اینترنت صورت می گیرد و روستاییان ما که مظلومانه تولید می کنند ولی بهره مند نمی شوند باید محصولات خود را در این محیط به مصرف کننده نهایی معرفی کنند تا با حذف واسطه ها به سود مناسبی دست پیدا کنند.
دریافت خبر:‌سید احمد نجفی ** انتشاردهنده:‌غلامرضا مالک زاده
2027/ 1876انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

شهید رحیمی ایثارگری از قشر آموزش و پرورش گلستان

این شهید که در مدت حضورش در جنگ تحمیلی فرماندهی گروهان …

پاسخی بگذارید