خانه / دسته‌بندی نشده / افتتاح 41 طرح عمرانی با 180 میلیارد ریال هزینه در چالدران

افتتاح 41 طرح عمرانی با 180 میلیارد ریال هزینه در چالدرانکریم حسین زاده روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اشتغالزایی برای 80 نفر به صورت مستقیم با افتتاح این طرح ها، اظهار کرد: این طرح ها در حوزه های راه سازی، پل ارتباطی، گازرسانی، آسفالت معابر شهری و روستایی، مخابرات، برق رسانی، تامین آب شرب شهری و روستایی و بهداشت و درمان است.
فرماندار چالدران افتتاح کلینیک تخصصی این شهرستان را یکی از طرح های شاخص افتتاح شده در هفته دولت در حوزه بهداشت و درمان دانست و اظهار کرد: ساختمان این کلینیک با 20 میلیارد ریال هزینه در زمینی به مساحت 750 مترمربع و با زیربنای یکهزار و 500 متر مربع احداث شده است.
وی افزود: این کلینیک شامل بخش های تخصصی کودکان، زنان زایمان، داخلی، جراحی عمومی، دندانپزشکی و قلب است.
وی همچنین از کلنگ زنی 10 طرح عمرانی در هفته دولت 96 نیز در این شهرستان خبر داد و با اشاره به اینکه در زمان روی کار آمدن دولت تدبیر و امید تنها 2 روستای این شهرستان از نعمت گاز طبیعی بهره مند بود، افزود: در حال حاظر 14 روستای بالای 20 خانوار از نعمت گاز طبیعی بهره مند بوده و عملیات اجرایی گازرسانی به 14 روستای دیگر این شهرستان نیز در حال اجراست.
حسین زاده همچنین از پیشرفت فیزیکی 86 درصدی عملیات گازرسانی به بخش 10 هزار نفری دشتک چالدران خبر داد و گفت: فاز اول این طرح در دهه فجر امسال به بهره برداری می رسد.
فرماندار چالدران همچنین در رابطه با عملیات اجرایی سد بابا احمد چالدران، اظهار کرد: عملیات اجرایی سد بابا احمد چالدران از سال 1387 شمسی شروع شده و در دولت دهم راکد بود؛ این طرح در دولت تدبیر و امید با وجود مشکلات اقتصادی دولت مورد بهره برداری قرار گرفت و آبگیری شد.
وی با اعلام اینکه برای احداث این سد بیش از 140 میلیارد ریال هزینه شده است، افزود: این سد که ظرفیت یک میلیون و 600 هزار مترمکعبی دارد با هدف بهره مند ساختن کشاورزان روستاهای منطقه از آب کشاورزی و جلوگیری از خسارت های ناشی از سیل در این مناطق و تقویت آب سفره های زیر زمینی احداث شده است.
حسین زاده اجرای آب رسانی اراضی پایاب سد بابا احمد در منطقه را باعث خیر و برکت دانست و افزود: بهره برداری از این طرح موجب افزایش میزان تولید محصولات کشاورزی، رفع معظل بیکاری و افزایش میزان درآمد سرانه کشاورزان می شود.
وی به نگاه ویژه دولت تدبیر و امید در جهت محرومیت زدایی اشاره کرد و گفت: در پنج ماهه اول سال جاری با پرداخت 110 میلیارد ریال تسهیلات برای بیش از 95 نفر اشتغال زایی شده که با بهره برداری از طرح های افتتاح شده در هفته دولت این تعداد به 180 نفر افزایش یافته است.
وی همچنین با اشاره به وجود مرز مشترک چالدران به طول 144 کیلومتر با کشور ترکیه، اظهار کرد: به دنبال توسعه اقتصادی و امنیت پایدار در منطقه هستیم.
فرماندار چالدران ضمن تقدیر و تشکر از عملکرد خبرگزاری جمهوری اسلامی گفت: سیاست های دولت بر مبنای صداقت است و انتظار می رود با تلاش اصحاب رسانه، مدیریت جهادی مسئولان دستگاه های اجرایی در جهت تحقق شعارهای دولت تدبیر و امید، هر چه بهتر و شفاف تر به دست مردم برسد.
به گزارش ایرنا، اعتبارات دولتی شهرستان چالدران پس از دولت تدبیر و امید 12 برابر افزایش یافته و به رقم یکهزار و 200 میلیارد ریال رسیده است.
این شهرستان با بیش از 45 هزار نفر جمعیت در شمال آذربایجان غربی و در 230 کیلومتری ارومیه، مرکز استان قرار دارد.
3072/3214
** خبرنگار: شاهین سپهراد ** انتشار دهنده: علیرضا فولادیانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

شهید رحیمی ایثارگری از قشر آموزش و پرورش گلستان

این شهید که در مدت حضورش در جنگ تحمیلی فرماندهی گروهان …

پاسخی بگذارید