خانه / اقتصادی / افزایش ۴۵۰ درصدی سرمایه سایپا تصویب شد

افزایش ۴۵۰ درصدی سرمایه سایپا تصویب شد

به گزارش ایسنا، افزایش سرمایه ۴۵۰ درصدی شرکت سایپا از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی‌ها و سرمایه‌گذاری‌های بلندمدت در دستور کار قرار گرفت و با تائید اکثر سهامداران و با مجوز سازمان بورس و اوراق بهادار به تصویب رسید.

در این مجمع، سهامداران به افزایش سرمایه نزدیک به ۴۵۰ درصدی سایپا رای دادند، به این ترتیب سرمایه ثبت شده این شرکت از ۳۹ هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال به ۱۹۵ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال افزایش یافت.

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا در این مجمع گزارشی ضمن ارائه عملکرد این شرکت در سال ۹۸ گفت: با وجود اینکه امسال به طور کامل تحت تاثیر تحریم ها قرار داشتیم اما عملکرد تولیدی ما با سال ۹۷ برابری می کرد و موفق شدیم در سال سپری شده با تولید ۴۱۵ هزار دستگاه انواع محصولات، به خودروساز اول کشور تبدیل شویم.

سیدجواد سلیمانی به فروش و تحویل ۴۳۵ هزار دستگاه خودرو در سال ۹۸ نیز اشاره کرد و افزود: در بهمن سال 1397 تعداد ۵۴۰ هزار تعهد فروش در گروه خودروسازی سایپا وجود داشت که این تعداد امروز به کمتر از ۳۰۰ هزار دستگاه رسیده است.

طبق اعلام گروه خودروسازی سایپا، وی تعهدات معوق گروه سایپا در پایان سال ۹۸ را کمتر از ۱۴۰ هزار دستگاه خودرو اعلام کرد و افزود: با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته پیش‌بینی می‌کنیم تعهدات معوق سایپا تا پایان تیرماه ۹۹ به صفر برسد.

مدیرعامل سایپا از ورود سه خودرو جدید به سبد محصولات این گروه خودروسازی در سال ۹۹ خبر داد و افزود: برای سال ۹۹ تولید ۵۲۰ هزار دستگاه انواع محصولات را پیش‌بینی و هدف‌گذاری کرده ایم که در این بین، دو مدل جدید از کوییک۹۹ و ساینا۹۹ به همراه “شاهین” خودروهای تازه وارد به خانواده محصولات ما خواهند بود.

انتهای پیام

درباره admin

مشاهده بیشتر

سیاستی که می‌تواند مسکن را از رکود بیرون بیاورد

محمدحسین پناهی‌فر در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: با توجه به سیاست‌های دولت و وزارت …

پاسخی بگذارید