خانه / دسته‌بندی نشده / امام جمعه اصفهان: شکست داعش ضربه مهلک به آمریکا و آل سعودی است

امام جمعه اصفهان: شکست داعش ضربه مهلک به آمریکا و آل سعودی استبه گزارش ایرنا آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد در خطبه های نماز عید سعید قربان که در مصلای امام خمینی (ره) این شهر اقامه شد افزود: بسیاری از پیران سیاست آمریکا برای ترامپ پیام می دهند که اگر می خواهی منطقه خاورمیانه از وجود ایران راحت شود باید داعش بماند.
وی ادامه داد: شکست داعش از نیروهای مقاومت و جوانان مسلمان به معنای شکست آمریکاست.
امام جمعه اصفهان همچنین در خطبه های نماز عید قربان درخصوص حج گفت: حج بیت الله الحرام یکی از واجبات و ارکان دین است و بر تمام مسلمانانی که تمکن مالی و سلامت جسمی برای عزیمت به سفر حج دارند ضروری است.
وی با بیان اینکه در ایام مناسک حج، بیت الله الحرام و مکه نباید از وجود حجاج خالی باشد بیان کرد: اگر مسلمانان به دلایلی اعتصاب کرده باشند و یا استطاعت رفتن به حج را نداشته باشند باید سایر مسلمانانی که می توانند بروند و یا حکومت های اسلامی افرادی را به حج اعزام کند.
وی حجی که عید قربان با روز جمعه مقارن شود را حج اکبر برشمرد و ادامه داد: یکی از اعمال حج خودسازی و بصیرت است.
آیت الله طباطبایی نژاد از مردم مومن ایران و به ویژه اصفهان برای برگزاری مناسب و شایسته مراسم روز عرفه (نیایش) در جای جای کشور و استان قدردانی کرد و اعیاد سعید قربان و غدیرخم را تبریک گفت و افزود: با برگزاری اعیاد بزرگ مسلمین در مساجد و حسینیه ها جوانان و فرزندان خود را با دین اسلام و امامت و ولایت آشنا سازیم.
وی همچنین سالروز شهادت هفت هزار مسلمان در مناسک حج در سرزمین منا را تسلیت گفت و خاطرنشان کرد: این حادثه به دلیل بی کفایتی آل سعود در مدیریت و برگزاری مناسک حج رخ داد.
نماینده ولی فقیه و امام جمعه اصفهان با اشاره به دهم شهریورماه سالروز تشکیل قرارگاه پدافند هوایی افزود: آسودگی و امنیت امروز ما به دلیل بیداری و هوشیاری جوانان غیور است که شبانه روزی در حال رصد آسمان های کشور هستند و دشمنان به خاطر این چشمان تیزبین جرات تعدی به مرزهای هوایی ایران را ندارند.
وی 15 ذیحجه شهادت امام هادی (ع) را نیز تسلیت گفت.
نماز جمعه این هفته اصفهان به دلیل تقارن با عید سعید قربان برگزار نمی شود و به جای آن نماز عید سعید قربان اقامه شد.
دهم ذی الحجه، عید قربان یا عید الاضحی از بزرگترین اعیاد مسلمانان است.
عید قُربان به روز دهم ماه قمری ذی‌ الحجه گفته می شود که از گرامی‌ ترین عیدهای مسلمانان است و به‌ یاد حضرت ابراهیم (ع) و فرزندش اسماعیل، توسط بسیاری از مسلمانان جشن گرفته می‌ شود.
حضرت ابراهیم (ع) در سن بالا دارای فرزندی شد که او را اسماعیل نام نهاد و برایش بسیار عزیز و گرامی بود. اما مدتها بعد، هنگامی که اسماعیل به سنین نوجوانی رسیده بود، فرمان الهی به ابراهیم نازل شد و به او دستور داده شد تا اسماعیل را قربانی کند.
حضرت ابراهیم (ع) پس از موافقت خالصانه فرزندش، به محل مورد نظر رفتند ‌و آن حضرت آماده سر بریدن فرزند محبوب خود شد. اما به هنگام انجام قربانی اسماعیل، خداوند که او را سربلند در امتحان دید، گوسفندی را برای انجام ذبح به نزد ابراهیم ‌فرستاد.
این ایثار و عشق پیامبر به انجام فرمان خدا، فریضه ‌ای برای حجاج شد تا در این روز گوسفندی را قربانی و از این طریق برای یتیمان و تهی دستان خوراکی فراهم کنند.
دراین روز همچنین مستحب است که نماز عید قربان برپا شود. نماز عید قربان باید در فاصله زمانی طلوع آفتاب روز عید تا ظهر خوانده شود و همانند نماز جمعه شامل 2 رکعت است.
ت/7135 خبرنگار: فرزانه سادات مدنیون- انتشار: سلطانمرادیانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

شهید رحیمی ایثارگری از قشر آموزش و پرورش گلستان

این شهید که در مدت حضورش در جنگ تحمیلی فرماندهی گروهان …

پاسخی بگذارید