خانه / دسته‌بندی نشده / امام جمعه موقت بوکان: آزادگان نماد ایثار و سرمایه ملت هستند

امام جمعه موقت بوکان: آزادگان نماد ایثار و سرمایه ملت هستندبه گزارش خبرنگار ایرنا، ماموستا سید خالد رسولزاده در خطبه های نماز جمعه بوکان با تبریک سالگرد ورود آزادگان به میهن اسلامی اظهار کرد: استقلال، آزادی، امنیت و پیشرفت کشور مرهون خون شهدا و از جان‌گذشتگی آزادگان است.
وی ادامه داد: دشواری، صبر و استقامت عزیزان آزاده در طول دوران طاقت فرسای اسارت باعث خلق حماسه های جاودان و ماندگار شد.
وی با بیان اینکه آزادگان برای میهن اسلامی مایه افتخار و سرمایه عظیمی برای کشور هستند، افزود: آزادگان با مقاومت دلیرانه خود موجب یاس و نا امیدی دشمنان و موجب سرافرازی و تقویت نظام اسلامی شدند به گونه ای که با مقاومت این عزیزان بسیاری از اهداف انقلاب به منصه ظهور رسید.
ماموستا رسولزاده با اشاره به مشکلات اسرا در زمان اسارت گفت: آزادگان با ایمان و صبر و استقامت خود در برابر فشارهای جسمی و روحی دشمن مقاومت کردند و در مقابل شکنجه‌های مزدوران بعثی، ترسی به دل راه ندادند بنابراین جمع‌آوری خاطرات آزادگان سرافراز میهن اسلامی اقدام بسیار مهمی است که باید مورد توجه مردم و مسئولان قرار گیرد.
خطیب جمعه بوکان در بخش دیگری از خطبه‌های نماز جمعه با اشاره به اهمیت صداقت و راستی اظهار کرد: صداقت و پاکی در هر زمینه‌ای سبب موفقیت و پیشرفت در زندگی می‌شود و خداوند همواره در قرآن و پیامبران و ائمه اطهار هم در احادیث بر آن تاکید کرده‌اند.
شهرستان بوکان با 251هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان غربی قرار دارد.
مهمترین اخبار ایرنای کشور، آذربایجان غربی و جنوب استان را به صورت لحظه به لحظه از کانال خبری تلگرام این رسانه به آدرسirnamahabad@ دریافت کنید.
7510/3093**خبرنگار: محمد ادیب**انتشار دهنده: پیمان پاکزادانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

شهید رحیمی ایثارگری از قشر آموزش و پرورش گلستان

این شهید که در مدت حضورش در جنگ تحمیلی فرماندهی گروهان …

پاسخی بگذارید