خانه / دسته‌بندی نشده / امام جمعه نجف آباد: شهید حججی دوبار آرزوی شهادت کرده بود

امام جمعه نجف آباد: شهید حججی دوبار آرزوی شهادت کرده بودبه گزارش ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین مصطفی حسناتی در سخنرانی پیش از خطبه های این هفته نماز جمعه قم در مصلای قدس این شهر، افزود: شهید حججی برای رسیدن به آرزوی خود(شهادت) 40 شب جمعه به زیارت حضرت معصومه (س) آمد و در مسجد مقدس جمکران اشک ریخت تا دعای او مستجاب شود.
وی بیان کرد: این شهید سرافراز برای گرفتن رضایت پدر و مادر خود، ایشان را به مشهد مقدس برد و از آنان اجازه خواست تا به سوریه اعزام شود. ایشان یک بار به مدت سه ماه به سوریه اعزام شد، اما پس از بازگشت بازهم به دنبال کسب اجازه از فرماندهان خود برای اعزام مجدد بود و در نهایت با التماس های فراوان به خواسته خود رسید.
حسناتی گفت: شهید حججی، ویژگی های اصیل مکتب اهل بیت (ع) را در وجود خود جمع کرده بود و به همین دلیل توانست قلوب مردم را حتی در دورترین نقاط کشور به سمت خود جلب کند.
وی با اشاره به این که آن شهید بزرگوار تمام فعالیت های خود را با معرفت انجام می داد، بیان کرد: از جمله فعالیت های فرهنگی تاثیر گذار این شهید، حضور در مصلای نماز جمعه و ترویج کتابخوانی در میان نوجوانان و جوانان بود.وی در تمام لحظه های زندگی مراقب اعمال و رفتار خویش بود و کمک به مردم را در اولویت کارهای خود قرار می داد.
حسناتی گفت: شهید حججی در قالب اردوهای جهادی به کمک محرومان جامعه می شتافت و درحد توان از نیازمندان حمایت می کرد. در کنار تمام ویژگی های مثال زدنی وی ،ایمان کامل وی به خداوند متعال و توسل به ائمه اطهار(ع) باعث شد تا او بتواند در صحنه های سخت نبرد حضوری فعال داشته باشد.
وی ادامه داد: شهید حججی در عصر غیبت با تمام وجود به ولایت فقیه اعتقاد داشت و برای اجرای فرامین رهبر معظم انقلاب از هیچ تلاشی فروگذار نمی کرد. این شهید والامقام برای تحقق خواسته های رهبری در زمینه مبارزه با تهاجم فرهنگی دشمن، اقدام های خالصانه بسیاری را انجام داد که از جمله آن تلاش برای احیای فرهنگ کتابخوانی در میان مردم بود.
امام جمعه نجف آباد با اشاره به ویژگی های خاص شهر نجف آباد در پرورش عالمان و جوانان انقلابی، بیان کرد: مردم این شهر در جریان پیروزی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس حضوری فعال داشتند و بیش از 2هزار و 500 شهید را تقدیم اسلام کردند.
وی افزود: مردمان این شهر در کنار عالمان برجسته ای همچون آیت الله حاج شیخ احمد حججی که شهید حججی نیز از نوادگان ایشان است، زیسته اند و حوزه علمیه نجف آباد علمای برجسته بسیاری را تربیت کرده است.
وی ادامه داد: سردار شهید احمد کاظمی و بسیاری دیگر از سرداران دوران دفاع مقدس و جنگ تحمیلی در نجف آباد پرورش یافته بودند و این شهر امروز هم جوانان بسیاری دارد که در پاسخ به فرمان آتش به اختیار رهبر معظم انقلاب، علاوه بر حضور در صحنه های نبرد با دشمنان، مجموعه های متنوع فرهنگی را به راه انداخته اند و در راه حفظ ارزش های اسلامی تلاش می کنند.
شهید مدافع حرم محسن حججی 25 ساله اهل نجف آباد اصصفهان، پاسدار لشکر زرهی هشت نجف اشرف بود که اعضای گروهک تروریستی داعش در سوریه پس از به اسارت درآوردن وی، ناجوانمردانه سر از پیکر پاک و مطهرش جدا کردند.
7405/ 6133/ خبرنگار: سید محمد ابراهیم جنابان ** انتشار دهنده:جعفرمسلمیانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

شهید رحیمی ایثارگری از قشر آموزش و پرورش گلستان

این شهید که در مدت حضورش در جنگ تحمیلی فرماندهی گروهان …

پاسخی بگذارید