خانه / دسته‌بندی نشده / امیری:دولت تصمیمی برای استرداد لایحه تفکیک وزارتخانه ها ندارد

امیری:دولت تصمیمی برای استرداد لایحه تفکیک وزارتخانه ها نداردبه گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، حسینعلی امیری روز چهارشنبه و پس از پایان جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران گفت:تفکیک وزارتخانه ها قبلا برای دولت خیلی مهم بود و آقای رئیس جمهور هم می خواستند تا هیات وزیران دوره دوازدهم را با ساختار تفکیک وزارتخانه ها به مجلس شورای اسلامی پیشنهاد کنند .
وی ادامه داد، به همین جهت هم بود که با دو فوریت لایحه آن را به مجلس ارائه کردیم که متاسفانه رای نیاورد و یک فوریت آن رای آورد.
امیری افزود: این لایحه در کمیسیون های مجلس شورای اسلامی در حال بررسی است و تا الان دولت هیچ تصمیمی برای استرداد لایحه تفکیک وزارتخانه ها ندارد.
معاون رئیس جمهوری همچنین در پاسخ به سوالی درباره نشست سران سه قوه اظهار کرد: برنامه نشست سران قوا را روسای دفاتر سه قوه تنظیم می کنند.اینکه آقای رئیس جمهوری دیشب به آن اشاره کردند ، تصمیم دوره دوازدهم هست که آقای دکتر واعظی در حال تنظیم آن هستند و جزئیات آن را بیان می کنند.
امیری همچنین در پاسخ به سوالی در خصوص حواشی ایجاد شده درخصوص عدم رای اعتماد نمایندگان مجلس به حبیب الله بیطرف گزینه پیشنهادی رئیس جمهوری برای وزارت نیرو گفت: بحث های فراکسیونی و داخل مجلس مربوط به نمایندگان است و ما در آن خصوص نمی توانیم ورود کنیم و ورود هم نداریم و از اعضای فراکسیون ها و نمایندگان در این زمینه سوال کنید.
معاون پارلمانی رئیس جمهور خاطر نشان کرد: رئیس جمهوری در حال بررسی گزینه های وزارت نیرو و علوم هستند و الان این وزارتخانه ها با سرپرستی اداره می شوند و قانون اساسی هم این اجازه را می دهد و مدت قانونی سرپرستی وزارتخانه ها سه ماه است.
سیام**2021*1436*خبرنگار:داود مرادپور*انتشار: داود پورصحت*انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

شهید رحیمی ایثارگری از قشر آموزش و پرورش گلستان

این شهید که در مدت حضورش در جنگ تحمیلی فرماندهی گروهان …

پاسخی بگذارید