خانه / دسته‌بندی نشده / انتخاب قویترین شهردار در کلانشهرها توسط شورای شهر مشهد/ بهره برداری هزار و 317 پروژه در هفته دولت

انتخاب قویترین شهردار در کلانشهرها توسط شورای شهر مشهد/ بهره برداری هزار و 317 پروژه در هفته دولتسید جواد حسینی روز چهارشنبه در مراسم تحلیف اعضای پنجمین دوره شورای شهر مشهد افزود: شورای پنجم ساز و کار انتخاب شهردار را بدون دغدغه پیش برد. شهردار انتخاب شده برای مشهد قویترین شهردار منتخب بعد از انقلاب اسلامی است.
وی ادامه داد: اعضای شورای پنجم در انتخاب شهردار مشهد هم در امر تخصصی و هم در امر اجرایی بهترین انتخاب را کردند. فراگیرترین ،عینی ترین و نظام یافته ترین نهاد برای مشارکت مردمی نظام شورایی است که باید پویا و فعال باشد.
معاون استاندار خراسان رضوی به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستا در اردیبهشت گذشته نیز اشاره و بیان کرد: این انتخابات در کمال آرامش برگزار شد و حتی یک مورد امنیتی در جریان انتخابات در کلانشهر مشهد رخ نداد.
وی گفت: 51 درصد منتخبان پنجمین دوره شوراهای شهر و روستای خراسان رضوی دارای سابقه فعالیت در شوراهای گذشته هستند. وجود افرادی از خانواده شهدا و یادگاران دفاع مقدس، بانوان ارزشمند، متخصص و کارشناس در حوزه های مختلف از جمله ویژگیهای شورای پنجم است که نشانگر افزایش مشارکت کیفی مردم است.
حسینی افزود: میزان مشارکت خراسان رضوی در انتخابات ریاست جمهوری 77.5 درصد بود که 4.5 درصد بیشتر از میانگین کشوری است.
وی به همزمانی آغاز کار دولت دوازدهم با هفته دولت نیز اشاره و بیان کرد: در هفته دولت هزار و 317 پروژه با هزار و 544 میلیارد تومان اعتبار در استان خراسان رضوی به بهره برداری می رسد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی ادامه داد: این پروژه ها از حیث تعداد 14 درصد و از حیث اعتبار 30 درصد نسبت به پارسال افزایش داشته است.
وی گفت: امسال ایجاد 160 هزار اشتغال در خراسان رضوی هدفگذاری شده است. طی سال گذشته در استان 728 میلیارد تومان وام ازدواج به جوانان پرداخت شد و طرح ضربتی پرداخت تسهیلات تا پایان شهریور ماه اجرا می شود.
حسینی رشد 75 درصدی تشکلهای مردمی، راه اندازی خانه احزاب و خانه جوانان و راه اندازی پارلمان مشورتی زنان در 28 شهرستان خراسان رضوی را از جمله دستاوردهای دولت یازدهم در بخش توجه به سمنها بیان کرد.
خبرنگار: ندا جواهرفر ** انتشار: حسین کریم زاده
7505/1858انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

شهید رحیمی ایثارگری از قشر آموزش و پرورش گلستان

این شهید که در مدت حضورش در جنگ تحمیلی فرماندهی گروهان …

پاسخی بگذارید