خانه / دسته‌بندی نشده / اولویت خانواده دولت در استان مرکزی تقویت مولفه های همگرایی است

اولویت خانواده دولت در استان مرکزی تقویت مولفه های همگرایی استبه گزارش ایرنا، محمود زمانی قمی روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا، افزود: طرح موضوع الحاق محلات و دلیجان به قم جدی نیست و مدیریت ارشد استان مرکزی به هیچ عنوان اجازه عملیاتی شدن این طرح را نمی دهد.
نماینده دولت تدبیر و امید در استان مرکزی بیان کرد: وجود منابع و ظرفیت های بالای شهرستان های دلیجان و محلات باعث جلب نظر نمایندگان استان قم به این 2 شهرستان شده است اما برمبنای تقسیمات کشوری این مناطق الحاق به استان مرکزی است و مدیریت ارشد استان به هیچ عنوان اجازه عملیاتی شدن این طرح را نمی دهد.
وی ادامه داد: خانواده دولت و نمایندگان مردم در خانه ملت به دنبال حفظ یکپارچگی و رسیدگی به امور مردم با همگرایی و وحدت هستند چرا که معتقدیم ایجاد اختلاف بین مردم به مصلحت استان و در نهایت کشور نیست بنابراین نمایندگان استان قم باید دست از این مسئله بردارند و فکر الحاق شهرستان های دلیجان و محلات به قم را برای همیشه از سر خود بیرون کنند.
زمانی قمی بیان کرد: اگر نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی، علما و همه سلایق سیاسی را دعوت به وحدت و یکپارچگی می کنیم به دلیل این است که به دنبال همگرایی هستیم چرا که امنیت پایدار با همگرایی محقق می شود.
وی افزود: اظهار نظر در خصوص انتزاع و الحاق مناطق و تقسیمات کشوری از تکالیف استانداران است و در صورتی که خطری مبنی بر انتزاع احساس شود به وظایف قانون خود عمل کرده و با تماتم توان از وحدت استان دفاع می کنم.
استاندار استان مرکزی بیان کرد: توزیع و امکانات در همه نقاط این استان فارغ از نگاه سیاسی و بدون حب و بغض انجام می شود و عدالت محوری استانداری مرکزی در تقسیم منابع ملی و استانی برای همه شهرستان ها است.
در روزهای گذشته اظهارنظرهایی ازسوی نماینده قم در مورد الحاق شهرستان های محلات و دلیجان استان مرکزی به استان قم صورت گرفته که با مخالف سخت نمایندگان مردم استان در خانه ملت روبه رو شد.
3017/6013/خبرنگار: مصطفی مجللی***انتشاردهنده:مژگان حیدریانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

شهید رحیمی ایثارگری از قشر آموزش و پرورش گلستان

این شهید که در مدت حضورش در جنگ تحمیلی فرماندهی گروهان …

پاسخی بگذارید