خانه / دسته‌بندی نشده / ایران و استرالیا باید با استفاده از ظرفیت های دیپلماسی تنش های منطقه ای را کاهش دهند

ایران و استرالیا باید با استفاده از ظرفیت های دیپلماسی تنش های منطقه ای را کاهش دهندبه گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا ، علی اکبر ولایتی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام صبح امروز در دیدار با گرث ایوانز وزیر اسبق امور خارجه استرالیا اظهار داشت: روابط این دو کشور بسیار طولانی و خوب است و باید برای توسعه روابط برنامه ریزی و تلاش کرد.
وی گفت: ما برای روابط خود با استرالیا احترام قائل هستیم و شما هم دارای تاریخ طولانی هستید و کشوری بزرگ و مهم محسوب می شوید، باید دو کشور همکاری های خود را توسعه دهند و علی رغم برخی فراز و نشیب ها در روابط ، خوشبختانه عزم جدی برای توسعه همکاری و روابط سازنده وجود دارد.
ولایتی ادامه داد: ایران کشوری تاثیر گذار در موضوعات منطقه ای و بین المللی است و امکان همکاری های ایران و استرالیا در مورد موضوعات منطقه ای و مبارزه با تروریسم و ایجاد ثبات و امنیت وجود دارد و عزم جدی و جهانی برای این مبازه ضرورتی انکار ناپذیر است.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: همه کشورها باید بااستفاده از ظرفیت های دیپلماسی خود در جهت ثبات و صلح پایدار منطقه ای و بین الملی تلاش کنند و ایران در این زمینه همواره به عنوان سیاست اصولی خود با تمامی مظاهر تروریسم مبارزه کرده و این مقاومت و ایستادگی برای ثبات جهانی بسیار مهم و تاثیر گذار است.
وی پیرامون بحران اخیر شبه جزیره کره هم گفت: تنش های موجود میان کره شمالی و کشورهای دیگرنباید بهانه هیج کشوری در دنیا شود؛ در عین حال آزمایش کردن بمب های هسته ای به نفع هیچ یک از طرف ها نخواهد بود و باید با آرامش همه طرف ها را دعوت به خویشتنداری کرد و با استفاده از ظرفیت های دیپلماسی تنش ها را کاهش داد.
سیام**1058** خبرنگار:محمد افضلی
انتشار:کتایون لامع زادهانتهای پیام /*


درباره admin

مشاهده بیشتر

شهید رحیمی ایثارگری از قشر آموزش و پرورش گلستان

این شهید که در مدت حضورش در جنگ تحمیلی فرماندهی گروهان …

پاسخی بگذارید