خانه / دسته‌بندی نشده / بازگشایی مرز دوغارون توجه مسئولین را می طلبد

بازگشایی مرز دوغارون توجه مسئولین را می طلبدحسین شرافتی راد روز دوشنبه در بازدید نمایندگان وزارت امور خارجه و نماینده مرزبانی استان از مرز دوغارون افزود: جاری شدن سیل بهمن ماه سال گذشته در نقطه صفر مرزی ایران و افغانستان منجر به مسدود شدن مسیر تردد در این معبر شد.
وی اظهار کرد: با مسدود شدن این مرز، خروج اتباع افغانستان از ایران از طریق مرز میلک در استان سیستان و بلوچستان انجام می شود.
وی گفت: قبل از جاری شدن سیل در این شهرستان روزانه بیش از هزار و ۵۰۰ نفر از اتباع افغانستان از مرز دوغارون به این کشور باز می گشتند.
شرافتی راد افزود: در راستای اقدامات بشر دوستانه و توسعه روابط بین ۲ کشور که از سالیان گذشته ادامه دارد باید مسئولین استانی و کشوری برای راه اندازی مجدد این معبر نگاه ویژه داشته باشند که این امر مستلزم فراهم شدن زیر ساخت های لازم در این مسیر است.
وی اظهار کرد: مرز دوغارون به عنوان اولین ورودی از مرزهای شرقی ایران برای اتباع کشور افغانستان و به عنوان چشم اندازی برای آنان است.
وی به جایگاه پایانه مرزی دوغارون اشاره کرد و گفت: این پایانه مرزی در جایگاه نخست عبور مسافر با وسایل نقلیه عمومی و در رتبه پنجم ترانزیت خروجی کشور است و سالانه بیش از یک میلیون نفر اتباع ایرانی و خارجی از مرز دوغارون وارد یا خارج می شوند.
در این بازدید مقرر شد برای بازگشایی این معبر زیر ساخت های لازم فراهم شود و نظر مقامات کشور افغانستان نیز در این زمینه مد نظر قرار گیرد.
مرز دوغارون در ۱۸ کیلومتری شهر تایباد قرار دارد.
شهرستان تایباد در ۲۲۵ کیلومتری جنوب شرقی مشهد واقع است.
۷۴۹۴ / ۶۰۵۳ خبرنگار: علی اصلاحی نصرآبادی ** انتشار دهنده: محمد حسین علی مقدمانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

شهید رحیمی ایثارگری از قشر آموزش و پرورش گلستان

این شهید که در مدت حضورش در جنگ تحمیلی فرماندهی گروهان …