خانه / دسته‌بندی نشده / با نجفی تا 1400

با نجفی تا 1400این روزها فضای رسانه ای گیلان درگیر کشمکش های خاصی در ارتباط با جابجایی مدیران ارشد در این استان است و بنابر اعلام وزیر کشور، استانداران و فرمانداران تا پایان ماه جاری تعیین تکلیف خواهند شد.
رسانه های گیلان درحالی در مسیر جایگزینی استاندار فعلی گیلان خبررسانی می کنند که حکایت ها از حضور فردی غیربومی در راس سکان مدیریت استان و ارتقای جایگاه دکتر محمدعلی نجفی استاندارفعلی به گوش می رسد. برخی نیز از نمایندگان اسبق و گزینه هایی برای جایگزینی نجفی یاد می کنند که آدمی را به تعجب وا می دارد؟!
فرای از تمامی حدس و گمان ها این سوال مطرح می شود که اصلا بنا به چه دلیلی برخی اصرار به تغییر در مدیریت ارشد استان دارند. حسن روحانی بعنوان بنای اعتدال در جامعه توانست بار دیگر با تکیه بر اعتماد عمومی و با ایجاد روحیه همگرایی میان نگاه های مختلف سیاسی پیروزی بزرگی را در اردیبهشت 96 خلق کند و مردم با انتخاب مجدد گفتمان اعتدال نشان دادند که کدام روش را برای اداره کشور می پسندند و مهر تاییدی بر علمکرد روحانی و همراهانش در چهار سال گذشته زدند.
پس از انتخاب وزرا و اخذ رای اعتماد از سوی مجلس شورای اسلامی، دکتر روحانی نشان داد که توسعه کشور را قربانی برخی محافل سیاسی که به دنبال منافع باندی خود هستند، نمی کند و بر ادامه این مسیر با حضور همیاران حقیقی خود تاکید ویژه ای دارد.
نمونه اش انتخاب مجدد دکتر رحمانی فضلی در وزارت کشور که با وجود فشارهای عجیب از سوی عوامل داخلی و خارجی که سعی داشتند با تحمیل برخی گزینه های محفلی و تحت فشار قرار دادن رییس جمهور، کشور را از ریل اعتدال خارج کرده و با تندروی این قطار تدبیر را به بی راهه ببرند، با شکست مواجه شد.
وقتی مردم با رای قاطع خود مجددا دولت روحانی را برای اداره امور کشور برگزیدند، پس ضرورت تداوم راه گذشته بیش از پیش احساس می شود و در مدیریت عالی استان ها هم بدون شک دولت دوازدهم، سیاست های دوره گذشته را پیگیری و بر این امر پافشاری خواهد کرد و در استان گیلان که در دوره گذشته مشی اعتدالی مدیران آن و بهره گیری از نگاه های مختلف سیاسی برای توسعه استان مرهون مدیر اجرایی ارشد آن است و دکتر نجفی نشان داد که با روحیه تعامل و همگرایی میتوان گره های کور بسیاری را گشود که گذشتگان قادر به انجام آن نبودند و با تکیه بر این تفکر حداقل تا سال 1400یعنی پایان دولت دوازدهم این استان خواهد توانست با روحیه اعتدالی، سرانجامی خوش بدنبال داشته باشد.
2007انتهای پیام /*


درباره admin

مشاهده بیشتر

شهید رحیمی ایثارگری از قشر آموزش و پرورش گلستان

این شهید که در مدت حضورش در جنگ تحمیلی فرماندهی گروهان …

پاسخی بگذارید