خانه / دسته‌بندی نشده / برگزاری همایش شیرخوارگان حسینی در ۲۰۰ نقطه استان یزد

برگزاری همایش شیرخوارگان حسینی در ۲۰۰ نقطه استان یزدبه گزارش ایرنا سید محمود حسینی عصر چهارشنبه در جمع خبرنگاران استان با بیان اینکه همایش یاد شده در چهار هزار نقطه در ایران برگزار می شود افزود: این مراسم در مناطق شهری و روستایی استان همزمان با اولین جمعه ماه محرم برگزار می شود.
وی از توزیع ۳۰ هزار لباس ویژه مراسم شیرخوارگان استان خبر داد و اظهار کرد:لباس، نذرنامه و سربند ویژه شیرخوارگان نیز همزمان با روز برگزاری آئین شیرخوارگان در محل برگزاری همایش توزیع خواهد شد.
مسوول ستاد مجمع جهانی حضرت علی اصغر(ع) در استان یزد اضافه کرد: مداحی، حمل گهواره حضرت علی اصغر(ع)، قرائت زیارت عاشورا، مرثیه سرایی و سخنرانی از بخش های مختلف همایش شیرخوارگان حسینی است.
حسینی از عموم مادران به همراه شیرخوارگانشان برای شرکت در این آیین و همدردی با مادر شهید شش ماهه کربلا دعوت و خاطر نشان کرد: این مراسم ساعت ۸:۳۰ در سراسر استان برگزار می شود.
مسوول ستاد مجمع جهانی حضرت علی اصغر(ع) در استان یزد ادامه داد: شعار اصلی این همایش ‘یا صاحب الزمان(عج) ‘ است و از چندسال قبل تا به الان تمام پیشانی بندهای کودکان هم با این شعار مزین شده است.
سال گذشته همایش شیرخوارگان حسینی در ۱۵۰ نقطه استان یزد برگزار شد.
جمعه پیش رو اولین جمعه ماه محرم روز شیرخوارگان حسینی نام گذاری شده و در سراسر کشور این آئین مذهبی برگزار می شود
۲۰۸۸/ ۶۱۹۷ خبرنگار: کبری دانشی دهج ** انتشار: فلاحانتهای پیام /*


درباره admin

مشاهده بیشتر

شهید رحیمی ایثارگری از قشر آموزش و پرورش گلستان

این شهید که در مدت حضورش در جنگ تحمیلی فرماندهی گروهان …