خانه / اقتصادی / بی نیازی ایران از واردات دو محصول استراتژیک پتروشیمی

بی نیازی ایران از واردات دو محصول استراتژیک پتروشیمی

به گزارش ایسنا، صدیقی‌زاده امروز در آیین رونمایی از دو محصول جدید شرکت پتروشیمی کارون با تأکید بر تنوع‌بخشی محصولات پتروشیمی یکی از اولویت‌ها و سیاست‌های اصلی شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس است، اظهار کرد: با توجه به حمایت‌های هلدینگ خلیج فارس از تحقیق و توسعه، نتایج آن در شرکت‌های زیرمجموعه همانطور که امروز شاهد آن هستیم، دیده می‌شود.

وی با اشاره به اینکه صنعت پلی‌اورتان که شرکت پتروشیمی کارون بخشی از این زنجیره است، نیاز به پلی‌اُل دارد، افزود: سرمایه‌گذاری در پلی‌ال، این صنعت را به صورت کامل بی‌نیاز از واردات می‌کند و باید سرمایه‌گذاران را تشویق به سرمایه‌گذاری در این بخش کرد.

مدیرعامل شرکت پتروشیمی کارون  ادامه داد: محصول KHR-۴۵ تأییدیه بالاترین و سخت‌ترین استانداردها را در کشور اخذ کرده و قابل رقابت با نمونه‌های خارجی است.

به گفته صدیقی زاده، محصول MDA تنها ازسوی آمریکا تولید و با برندهای مختلف وارد کشور می‌شود که هم‌اکنون پتروشیمی کارون توانایی تولید آن را برای کشور دارد.

شرکت پتروشیمی کارون با هدف تکمیل زنجیره ارزش و متنوع‌سازی سبد تولید، برای نخستین بار محصول KHR-۴۵ و محصول MDA را هم در ادامه تکمیل زنجیره ارزش محصولات MDI با هدف تأمین نیاز تولیدکنندگان میان‌دستی و پایین‌دستی داخلی تولید و عرضه می‌کند.

این شرکت، پیش‌تر سه محصول زنجیره ایزوسانات‌ها را شامل گریدهای MTDA ،KMT_۱۰ و KLM۱۰۰B(L) را با هدف تأمین نیاز صنایع خودروسازی، مبلمان اداری، خانگی و صنایع کفش، صنعت رنگ و رزین، انواع چسب صنعتی و لَمینِت، درزگیر و آب‌بند (سیلانت‌ها)، ضربه‌گیرها، باندهای ارتوپدی و کفپوش‌های اداری و صنعتی و … تولید و عرضه کرده بود.
ادامه دارد

درباره admin

مشاهده بیشتر

طرحی که چرخ تولید را می‌چرخاند

به گزارش ایسنا، امسال نیز برای چند سال پی در پی نامگذاری سال به تولید …

پاسخی بگذارید