خانه / دسته‌بندی نشده / تجمع برای ابقای شهردار بابل در شورای جدید

تجمع برای ابقای شهردار بابل در شورای جدیدبه گزارش خبرنگار ایرنا ، این افراد با حمل پلاکاردها و شعارنوشته هایی در حمایت از ‘ حسین بیژنی ‘ شهردار کنونی بابل ، اعلام کردند که وی به خاطر ‘ خدمات ارزشمند ‘ در چند سال گذشته باید به عنوان شهردار بابل ابقا شود.
تجمع کنندگان شعارهائی چون ‘ شورای باید بداند – بیژنی باید بماند ‘ و حمل پلاکارد هایی که روی آنها نوشته شده بود ‘ نمی گذاریم سردار برود ‘ و ‘ می خواهیم بمانی ‘ ، خواسته های خود را مطرح کردند.
اوایل ماه مرداد هم همزمان با برپائی جشنواره ملی بهارنارنج از سوی شهرداری بابل ، تعدادی از شرکت کنندگان با در دست داشتن پلاکاردهای یکسان که روی آنها نوشته شده بود ‘ سردار باید بماند ‘ ، خواستار ابقای بیژنی به عنوان شهردار جدید این شهر شده بودند.
انتخاب شهردار بر عهده اعضای شورای اسلامی است و آنان به عنوان نمایندگان مردم در پارلمان محلی از میان افرادی که برنامه هایشان را ارائه می دهند با رای گیری مخفی یک نفر را انتخاب می کنند.
پنجمین دوره شورای اسلامی شهرها و روستاهای کشور بر اساس اعلام وزارت کشور از اول شهریور آغاز به کار می کند.
تجمع تعدادی از شهروندان بابلی برای ابقای شهردار کنونی در عین حال با واکنش هائی در فضای مجازی و حقیقی این شهر مواجه شده است که مهم ترین نکته در این واکنش ها ، ابراز نگرانی نسبت به ‘ بدعت گذاری ‘ در فشار آوردن به نمایندگان مردم در شوراها از طریق برپائی تجمع ها بوده است.
در همین حال ، محمدتقی عباسپور فرماندار بابل در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اعلام این که تجمع صورت گرفته بدون مجوز بوده ، گفت : مدتی قبل درخواستی به فرمانداری برای تجلیل از خادمان این شهر ارائه شده بود که با توجه به این که شورای پنجم هنوز آغاز به کار نکرده بود ، برگزاری آن را به صلاح ندیدیم ولی گفتیم که بعد از آغاز به کار شورای در یک فرصت مناسب می توان این مراسم را برگزار کرد.
رئیس شورای شهر بابل نیز به خبرنگار ایرنا گفت : چهارشنبه هفته جاری اعضای پنجمین دوره شورای شهر بابل ، آغاز به کار خواهند کرد و اگر در این جلسه اعضای شورای عملکرد شهردار بابل را مثبت ارزیابی کنند برای ادامه فعالیت به وی رای خواهند داد.
مرمر فیروز پور افزود : همه بایدبدانیم که به تصمیم شورای شهر باید احترام گذاشته شود ، زیرا این افراد از سوی مردم انتخاب شدند و هر تصمیمی اتخاذ شود همه باید براساس قانون تابع آن باشیم.
حسین بیژنی شهردار بابل نیز به خبرنگار ایرنا گفت : از برگزاری این تجمع هیچ اطلاعی ندارم ، ولی از مردم می خواهم که احساسات خود را کنترل کنند.
وی افزود : از همه مردم دعوت می کنم تا قانون را رعایت کنند چرا که شورای شهر به وظایف قانونی خود عمل می کند.
سردار حسین بیژنی در آذر ماه سال 94 بعد از کش و قوس های فراوان برای تعیین شهردار بابل، با 11 رای به عنوان شهردار این شهر انتخاب شد.
خبرنگار : فریبرز سیفی ** انتشار دهنده : حسن فلاحتی
7343/1654انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

شهید رحیمی ایثارگری از قشر آموزش و پرورش گلستان

این شهید که در مدت حضورش در جنگ تحمیلی فرماندهی گروهان …

پاسخی بگذارید