خانه / دسته‌بندی نشده / تذکر نمایندگان درباره سخنرانی برخی مخالف نماها و پخش تلویزیونی جلسات رای اعتماد

تذکر نمایندگان درباره سخنرانی برخی مخالف نماها و پخش تلویزیونی جلسات رای اعتمادبه گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، حسن لطفی نماینده مردم رزن در مجلس شورای اسلامی در اخطاری با استناد به اصل 69 قانون اساسی گفت: بر اساس این اصل، مذاکرات مجلس باید صرفا از رادیو پخش و در روزنامه رسمی به چاپ برسد.
وی افزود: اگر قرار است تلویزیون مذاکرات را به صورت مستقیم پخش کند، پس چرا این جلسات همیشه از سوی تلویزیون پخش نمی شود. این موضوع ممکن است برای مردم ایجاد شبهه کند که چرا برخی از نمایندگان فعال و برخی فعال نیستند.
در ادامه مصطفی کواکبیان نماینده مردم تهران در تذکری با استناد به ماده 206 آئین نامه داخلی مجلس گفت: حفظ انضباط جلسات مجلس باید در دستور کار باشد، امروز 20 نفر در مخالفت با وزیران پیشنهادی صحبت کردند، ولی هیچ کدام از مخالفت های آنها جدی نبود.
کواکبیان افزود: باید برای این مخالفت ها نماها فکری کرد، چون برای مردم شبهه ایجاد می شود. عده ای هم که شعر می خوانند و رسانه ها هم منعکس می کنند، این موضوع خوب نیست.

**هیات رئیسه فکری به حال مخالف نماها بکند/ شبهه ایجاد می کنند
کواکبیان ادامه داد: وزیر پیشنهادی باید برنامه هایش را ارائه کند و بعد از آن بر طبق آئین نامه موافقت و مخالفت بیان شود.
مسعود پزشکیان نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این تذکر گفت: کسانی که در مخالفت و موافقت صحبت می کنند، براساس قرعه کشی، از نظر شما ممکن است، مخالفت نباشد ولی نظر خود افراد مخالفت است، ولی در هر حال همه باید رعایت کنند.
وی گفت: اگر پیشنهادی در این راستا دارید مطرح کنید تا آئین نامه را اصلاح کنیم.

** هیات رئیسه عدم اعتبار کاغذهای پخش شده در مورد واخواهی از دستگاه ها را اعلام کند
عباسعلی پوربافرانی نماینده مردم نائین در مجلس نیز در تذکری با استناد به ماده 24 آئین نامه داخلی مجلس گفت: گزارش واخواهی ها، از سوی برخی در بین نمایندگان مجلس توزیع شده است. آقای لاریجانی بیان کرد، نمی داند این گزارش ها چگونه است، اگر واقعا اعتباری ندارد، این موضوع از سوی رئیس جلسه اعلام شود، تا این گزارش، شائبه افزایش یا کاهش رای را نداشته باشد.
نماینده مردم نائین در مجلس ادامه داد: گزارش کارشناسی معاونت نظارت در مورد رای اعتماد نیز می بایست در قبل از جلسات مجلس می آمد ولی متاسفانه در اولین روز بررسی صلاحیت ها به دست نمایندگان رسید.
پوربافرانی در ادامه گفت: موضوع بعدی پیامک مجلس است، اینکه یک هماهنگی از طریق پیامک صورت می گیرد ولی بعد، یک طرف اعلام می کند که از قضیه بی اطلاع است.
مسعود پزشکیان نایب رئیس اول مجلس در پاسخ به این تذکرات گفت: آقای لاریجانی بارها در این موارد پاسخ تذاکرات را داده و این تذکرات تکراری است.
نایب رئیس اول مجلس گفت: حرف های تکراری وقت مجلس را می گیرد، اگر می خواهید نظم را رعایت کنید، تذکرات تکراری ندهید.
پزشکیان افزود: هر چیزی که به صورت پیامک می آید که حتما موضع مجلس نیست.
سیام*9121*3061*1449*: خبرنگار: سمیه لاری*انتشار: امیر کاردان رادانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

شهید رحیمی ایثارگری از قشر آموزش و پرورش گلستان

این شهید که در مدت حضورش در جنگ تحمیلی فرماندهی گروهان …

پاسخی بگذارید