خانه / دسته‌بندی نشده / تصمیمی برای جایگزینی شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان اتخاذ نشده است

تصمیمی برای جایگزینی شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان اتخاذ نشده است«ژاله فرامرزیان» عصر شنبه در گفت و گو با خبرنگار سیاسی ایرنا با بیان این مطلب افزود: کمیته ارزیابی شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان هنوز نتایج ارزیابی از نظرات اعضاء را ارائه نکرده است.
دبیر شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان اظهار داشت: شورا در هفته های گذشته به دلیل تراکم فعالیت رئیس و اعضای آن در مجلس شورای اسلامی موفق نشده جلسه ای داشته باشد و تصمیم جدیدی هم اتخاذ نشده است.
فرامرزیان گفت: این هفته جلسه شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان برگزار می شود و اگر بحث و تصمیم جدیدی در این زمینه اتخاذ شود اطلاع رسانی می کنیم.

** نقد سازنده و تعامل با دولت باعث رشد و بلوغ احزاب می شود
دبیرکل انجمن روزنامه نگاران زن ایران، تند بدون فضای سیاسی را در شرایط رقابت های انتخاباتی طبیعی دانست و افزود: البته مهم است که وقتی رقابت های انتخاباتی تمام می شود و دولت مستقر می شود احزاب و گروه های سیاسی نیز برای آرامش و گذر از فضای تبلیغاتی و انتخاباتی با برنامه های خاص، جامعه را مدیریت کنند.
فرامرزیان تصریح کرد: تشکلها و جریان های سیاسی پس از انتخابات باید بر اساس رویکردها و استدلال هایی که دارند علاوه بر مدیریت افکار عمومی جامعه، برنامه های دولت را نیز نقد و یا تایید کنند و اگر هم در برنامه های دولت اشکالاتی هم وجود دارد، احزاب با این روش در جهت رفع نواقص حتی در طول چهار سال به دولت کمک کنند تا این اشکالات به حداقل برسد.
عضو شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان بیان کرد: اکنون پس از رقابت های انتخاباتی بهترین فرصت است که احزاب و گروه های سیاسی در برابر برنامه های دولت، برنامه و رویکرد خودشان را نیز در قالب نقد و پیشنهادات تکمیلی به دولت دوازدهم ارائه کنند.
فرامرزیان با بیان این که «نقد سازنده و تعامل با دولت باعث رشد و بلوغ احزاب و تشکلهای سیاسی می شود»، تاکید کرد: اگر احزاب با این نگاه، نه صرفا با بحث ها و شعارهای کلی فعالیت سیاسی را دنبال کنند، هم ایرادات واشکالات احتمالی در برنامه های دولت رفع می شود و هم گام های موثرتر و مناسب تری در برنامه های دولت جایگزین شده و قطعا آثار و نتایج آن در جامعه و زندگی مردم نمایان می شود.
به گزارش ایرنا ، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رییس جمهوری هفته گذشته در نخستین گفت وگوی تلویزیونی خود با مردم گفت: در ایام انتخابات فضای کشور ما به رغم این که بسیار رقابتی بود و همه جناح‌های مختلف و رقبای انتخاباتی فعال بودند ، اما در عین حال فضا بسیار اخلاقی و قاعده‌مند بود. یعنی همه قواعد بازی را بلد بودند.
رئیس جمهوری تاکید کرد: اگر می خواهیم به اهدافی که ملت، انقلاب و نظام ما می‌خواهد برسیم، راهی جز وحدت، اتحاد و تعامل با یکدیگر نداریم.
روحانی اظهار داشت: فضای سیاسی را اگر بخواهم بسنجم، من این فضای یک ماه گذشته را خیلی می‌پسندم.
وی با بیان این که در این یک ماه گذشته انتقادها سالم‌تر و نرم‌تر بود و لحن‌های خشونت‌آمیز در فضای رسانه‌ای ما کمتر دیده می‌شد، گفت: حتی در مجلس شورای اسلامی ما برای رأی اعتماد وزرا، فضای بهتر و زیباتری را نسبت به دولت یازدهم مشاهده کردیم. اینکه همه با هم و کنار هم باشیم و اگر نقدی داریم دلسوزانه و مشفقانه همدیگر را نقد کنیم و به فکر اهداف بلند آینده‌مان باشیم بسیار مهم است و باید این مسأله را مدنظر قرار دهیم.
سیام**3070**1449**خبرنگار: داود نخ کوب نیاسر**انتشار دهنده: امیر کاردان رادانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

شهید رحیمی ایثارگری از قشر آموزش و پرورش گلستان

این شهید که در مدت حضورش در جنگ تحمیلی فرماندهی گروهان …

پاسخی بگذارید