خانه / دسته‌بندی نشده / تقابل و مدیریت عقل و هوس شخصیت انسان را تشکیل می دهد

تقابل و مدیریت عقل و هوس شخصیت انسان را تشکیل می دهدبه گزارش ایرنا، حجت الاسلام سید علی موسوی فاروق روز جمعه در سمینار موفقیت که در تالار وحدت مهاباد برگزار شد، اظهار کرد: انسان از ترکیب عقل محض و شهوت محض به وجود آمده است.
وی با اشاره به اینکه همه زیبایی های کائنات از آفریدگار سرچشمه می گیرد، گفت: عشق انسان باید به پروردگارش معطوف شود و در حقیقت خداوند لایق عشق واقعی و جاودانه است.
حجت الاسلام موسوی در خصوص اجابت شدن یا نشدن خواسته های انسان از طرف خداوند نیز گفت: تنها خداوند مصلحت بنده خود را می داند و هر سختی و ناراحتی بر دوش انسان بر اساس حکمت اوست.
استاد دانشگاه در رشته روانشناسی نیز در این همایش با اشاره به پدیده عشق در رسیدن به اهداف بزرگ، گفت: عشق در زندگی موجب استفاده از بیشترین انرژی در انجام امورات شخصی می شود و با آن می توان کارها را در کمترین زمان و اصطکاک انجام داد.
احمد یاونگی اظهار کرد: با عشق می توانید وارد شهر متروک رویاهای خود شوید و رویاهایان را دوباره از نو بسازید و با آن زندگی کنید.
وی در مورد تلاش برای رسیدن به آروزها نیز افزود: بسیاری از شکست های زندگی متعلق به کسانی است که وقتی دست از تلاش بر می دارند، نمی دانند چقدر به موفقیت نزدیک هستند.
شهرستان مهاباد با حدود 237 هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان غربی قرار دارد.
مهمترین اخبار ایرنای کشور، آذربایجان غربی و جنوب استان را به صورت لحظه به لحظه از کانال خبری تلگرام این رسانه به آدرسirnamahabad@ دریافت کنید.
3093 ** انتشار دهنده: پیمان پاکزادانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

شهید رحیمی ایثارگری از قشر آموزش و پرورش گلستان

این شهید که در مدت حضورش در جنگ تحمیلی فرماندهی گروهان …

پاسخی بگذارید