خانه / دسته‌بندی نشده / تنها راه حل عملی برای اداره کشور، توجه به قانون اساسی است

تنها راه حل عملی برای اداره کشور، توجه به قانون اساسی استبه گزارش خبرنگار ایرنا، سید محمد رضا خاتمی پنجشنبه شب در جمع جوانان اصلاح طلب یزد افزود: قانون اساسی میثاق ملی و دارای ظرفیت های خوبی است که باید همه به اجرای دقیق آن توجه داشته باشیم .
وی ادامه داد: قانون اساسی یک معیار و شاخص راهبردی در جامعه اسلامی است که تمام وظایف و چارچوب عمل ها در آن پیش بینی شده و عمل به آن موجب توسعه کشور و موفقیت است.
این فعال سیاسی ادامه داد: تمام نحله ها ، افکار و اندیشه ها در راستای قانون اساسی می توانند به فعالیت های مختلف خود ادامه دهند و انجام دقیق مسائل مشکلی برای کسی ایجاد نمی کند.
خاتمی بیان داشت: در قانون اساسی نهادهای مختلفی دیده شده که باید تمام احزاب و گروه ها با هر نوع گرایشی حرمت ها را حفظ و دقیق رعایت کنند.
وی تصریح کرد: فصل سوم قانون اساسی در خصوص حقوق مردم تعریف شده بنابراین باید همواره این اصل مهم ، محور کارها و تصمیمات قرار گیرد و همه نهادها باید در قبال آن پاسخگو باشند.
نماینده سابق مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: اجرای دقیق قانون اساسی راه حل بسیاری از مسائل و مشکلات در ابعاد مختلف است و همه باید در هر موقعیتی در قبال آن نقد پذیر باشند.
خاتمی گفت: بر اساس قانون اساسی همه نهادها از صدر تا ذیل باید به مردم و جامعه خود پاسخگو باشند و هیچ نهادی نامحدود نیست و نقد سازنده و قانونی شامل همگان است.
این فعال سیاسی اظهار داشت: همواره باید در کشور باب مذاکره و گفت و گو میان نخبگان و افراد با سلایق مختلف باز باشد که در قالب آن می توان با همکاری برای اهداف کشور فعالیت داشت.
خاتمی افزود: جامعه مدنی همان جامعه ای است که در آن تکثر وجود دارد و باب گفت و گو ، آزادی ، مذاکره ، امنیت و همکاری قانونی میان افراد و گروه ها وجود دارد و همه به وظایف خود عمل می کنند.
وی تصریح کرد: تنها راه حل برون رفت از مشکلات و اجرایی شدن دقیق قانون اساسی در جامعه گفت و گو است تا جامعه را به پیش ببریم و جامعه مدنی طبق قانون اجرایی شود.
7536/ 6197 خبرنگار:کاظم سبحان زاده**انتشار: محمدحسین فلاح
irnayazdd@انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

شهید رحیمی ایثارگری از قشر آموزش و پرورش گلستان

این شهید که در مدت حضورش در جنگ تحمیلی فرماندهی گروهان …

پاسخی بگذارید