خانه / اقتصادی / تولید و اشتغال‌آفرینی دغدغه مدیران استان کردستان

تولید و اشتغال‌آفرینی دغدغه مدیران استان کردستان

بهمن مرادنیا در سی و ششمین نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی با بیان اینکه برای برخی مشاغل نیروی کار ماهر نداریم، اظهار کرد: استان نیازمند نیروهای ماهر در همه بخش ها است، اما متاسفانه برای آن مشاغل نیروی ماهر در استان وجود ندارد.

وی عنوان کرد: بخشی از بیکاری استان بواسطه وجود مشاغل کاذب نظیر دستفروشی بوجود آمده است، در حالیکه برای شغل های که هست متقاضی کارآزموده و ماهر بسیار تندک است و باید سازمان فنی وحرفه ای در راستای افزایش مهارت آموزی ها جدی تر وارد عرصه شود.

مرادنیا در ادامه سخنان خود رفع بیکاری و افزایش اشتغال را دغدغە و اولویت اساسی همە مدیران برشمرد و افزود: اعتقاد دارم باید از همە ظرفیت ها و تسهیلات بانکی در راستای تحقق این مهم استفادە کنیم.

استاندار کردستان با بیان اینکە بیماری کرونا در کشور و استان بر روی تولید و اشتغال تاثیر منفی گذاشت و باید با برنامە‌ریزی این تاثیرات را بە حداقل ممکن رساند خاطرنشان کرد: بخش خصوصی می تواند چند پیشنهاد مشخص در خصوص کسب و کارها ارائه کند تا ما نیز آن را به دولت ارائه کنیم و با توجه به شرایط خاص اقتصادی استان دستورات ویژه و متفاوت با دیگر استانها را از دولت اخذ کنیم.

مرادنیا در پایان ابراز امیدواری کرد و یادآور شد: با مهار کرونا و مدیریت صحیح آرام آرام کسب و کارها و فعالیت های اقتصادی بازگشایی شود تا اوضاع به شرایط عادی برگردد.

انتهای پیام

درباره admin

مشاهده بیشتر

ریزش ارزهای دیجیتالی

به گزارش ایسنا به نقل از سی‌ان‌بی‌سی، در ادامه فشارهای چین بر روی فعالان ارزهای دیجیتالی، …

پاسخی بگذارید