خانه / دسته‌بندی نشده / تکذیب مرگ ماهیان به دلیل پساب کارخانه سیمان کنگان

تکذیب مرگ ماهیان به دلیل پساب کارخانه سیمان کنگانحسین دلشب روز پنجشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: کارخانه سیمان یاد شده هیچ خروجی پساب صنعتی و انسانی به دریا ندارد.
وی یادآور شد: کانال پساب مشاهده شده در کلیپ مورد نظر آب دریاست که در گودالی که یکی از شرکتهای همجوار کارخانه سیمان کنگان حفر کرده جمع آوری و این آب به دریا تخلیه شده است.
دلشب بیان کرد: براساس مشاهده مستقیم و نمونه برداریهای انجام شده آب تخلیه شده آب دریاست و فاضلاب و پساب صنعتی و انسانی نیست.
وی در خصوص ماهیان مرده ساحل کنگان نیز گفت: گونه های آبزی مشاهده شده در ساحل کنگان مربوط به عمق دریا هستند و اداره کل شیلات و محیط زیست استان بوشهر نمونه آبزیان مرده را برای انجام بررسیهای دقیق تر به آزمایشگاه ارسال کرده اند.
دلشب تصریح کرد: احتمال می رود با توجه به صید ترال میگو افزون بر این آبزی ماهیان عمق و سایر آبزیان دیگر نیز وارد تور ترال شوند که پس از جدا کردن میگو این آبزیان می میرند و با جزر و مد دریا به ساحل منتقل می شوند.
وی یادآور شد: البته نمایندگان اداره کل شیلات و محیط زیست استان بوشهر برای انجام بررسیهای دقیق در منطقه حاضر و به زودی نتیجه بررسیها اعلام می شود.
6047/1354
خبرنگار:موناعیدان ** انتشار دهنده : پروانه امانیانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

شهید رحیمی ایثارگری از قشر آموزش و پرورش گلستان

این شهید که در مدت حضورش در جنگ تحمیلی فرماندهی گروهان …

پاسخی بگذارید