خانه / دسته‌بندی نشده / جذب دانش پژوه از 70 کشور در مراکز جامعه المصطفی

جذب دانش پژوه از 70 کشور در مراکز جامعه المصطفیبه گزارش شامگاه دوشنبه ایرنا آیت‌ الله علیرضا اعرافی درآئین افتتاح ساختمان جدید جامعه المصطفی العالمیه گرگان و آغاز سال تحصیلی دانش پژوهان این مرکز افزود: جامعه المصطفی باید به الگویی برای همگرایی مذاهب تبدیل شود، زیرا یگانه مرکز در جهان بوده که همه مذاهب را در خود جای داده است.
وی با اشاره به اینکه جهان اسلام اکنون گرفتار جنگ‌ های قومی، نژادی و مذهبی شده است، افزود: تنها راه حل مسائل و مصائب جهان اسلام، وحدت و همزیستی تمامی مسلمانان است.
مدیر حوزه های علمیه کشور اظهارداشت: این درد بزرگی است که امروز با آن مواجه هستیم و علمای جهان اسلام برای آن چاره اندیشی کنند.
رییس جامعه المصطفی العالمیه کشور همچنین عنوان کرد: این دانشگاه در کنار آموزش ‌های مذهبی این افتخار را دارد که یگانه مرکز آموزشی در جهان اسلام بوده که همه مذاهب را در درون خود جای داده است.
رییس جامعه المصطفی العالمیه گرگان نیز گفت: این مرکز اهدافی همانند تربیت عالمان، مبلغان و محققان دینی تاثیرگذار، نشر و ترویج اسلام ناب محمدی (ص) مبتنی بر تعالیم قرآن را دنبال می‌ کند.
حجت الاسلام علی تقوی اظهارداشت: پذیرش و تعلیم و تربیت سه هزار دانش‌ پژوه طی پنج سال، 150 دانش آموخته و تدوین 60 متن آموزشی، پرورش 500 محقق و پژوهشگر، تربیت 300حافظ قرآن، افزایش تشکل ‌های علمی و فرهنگی از برنامه‌ های این دانشگاه است.
وی گفت: قرار است امسال از 66 کشور جهان دانش پژوه در دانشگاه جامعه المصطفی گرگان پذیرش شوند که شاهد رشد چهاربرابری طلاب این مرکز خواهیم بود.
رییس جامعه المصطفی العالمیه گرگان گفت: یکی از کارآمدترین راههای تبیین مبانی اسلامی از طریق گسترش فعالیت ‌های علمی، آموزشی و فرهنگی و تربیتی است.
وی ادامه داد: توسعه فعالیت ‌ها در راستای تربیت عالمان تقریبی یکی از راهکارها در راستای مبارزه با اسلام ‌هراسی و شیعه ‌هراسی است.
3014/1648
خبرنگار: مجید میهن دوست ** انتشار: پری سالارنیاانتهای پیام /*


درباره admin

مشاهده بیشتر

شهید رحیمی ایثارگری از قشر آموزش و پرورش گلستان

این شهید که در مدت حضورش در جنگ تحمیلی فرماندهی گروهان …

پاسخی بگذارید