خانه / دسته‌بندی نشده / جشنواره صنایع دستی مجارستان با حضور هنرمندان ایرانی آغاز شد

جشنواره صنایع دستی مجارستان با حضور هنرمندان ایرانی آغاز شدبه گزارش ایرنا، در این جشنواره که از روز جمعه آغاز و تا روز یکشنبه آینده ادامه خواهد یافت، برای نخستین بار هنرمندانی از شهر شیراز حضور دارند و ضمن نمایش برخی کارهای تولیدی خود شامل منبت و خاتم، مراحل منبت کاری و خاتم کاری را در حضور علاقمندان مجاری انجام می دهند.
در مراسم افتتاحیه این جشنواره که غلامعلی رجبی یزدی سفیر جمهوری اسلامی ایران در بوداپست و یانواش کواچ سفیر مجارستان در تهران نیز حضور داشتند و یکی از هنرمندان ایرانی به اجرای موسیقی سنتی پرداخت که مورد توجه حضار قرار گرفت.
سفیر کشورمان در مجارستان در این مراسم در گفت و گو با خانم ‘گابریلا ایگوآرتو’ مدیر جشنواره با اشاره به اهمیت فراهم ساختن زمینه آشنایی مردم مجارستان با میراث فرهنگی و دیرینه تاریخی ایران افزود: شرکت در این گونه جشنواره ها، گام مهمی برای تحقق این هدف محسوب می شود.
خانم ایگوآرتو با استقبال از حضور ایران در این جشنواره که برای اولین بار پس از سی و یک دوره صورت می گیرد، اظهار داشت: امیدوارم حضور هنرمندان ایرانی به شناخت مردم از فرهنگ ایران کمک کرده و در سال های آتی نیز این کشور در این جشنواره حضور یابد.
شبد*436**9122** انتشار دهنده: مهدی نعمتیانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

شهید رحیمی ایثارگری از قشر آموزش و پرورش گلستان

این شهید که در مدت حضورش در جنگ تحمیلی فرماندهی گروهان …

پاسخی بگذارید