خانه / دسته‌بندی نشده / جمعیت دانش آموختگان دانشگاه آزاد اسلامی به پنج میلیون نفر رسید

جمعیت دانش آموختگان دانشگاه آزاد اسلامی به پنج میلیون نفر رسیدعلی اکبر ولایتی سه شنبه شب در جریان بازدید از دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد افزود: این دانشگاه از سه بخش دانشگاه، آزاد و اسلامی تشکیل شده و هم اکنون بزرگترین دانشگاه حضوری جهان و در نوع خود بی نظیر است.
وی ادامه داد: 70 هزار استاد تمام وقت و پاره وقت و حدود 40 هزار کارمند هم اینک در این خانواده بزرگ علمی آموزشی در خدمت آموزش عالی هستند که برای بهره مندی همه این ظرفیت ها باید برنامه ریزی دقیق داشت.
رئیس هیات امنا و موسس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: جمعیت دانشجویان کشور در آستانه انقلاب اسلامی به 200 هزار نفر هم نمی رسید اما اکنون این تعداد 20 برابر شده؛ این امر طبیعی است که در برخی رشته ها صندلی خالی داریم و متقاضیان برخی رشته ها چندین برابر ظرفیت دانشگاه است.
وی به افزایش متقاضیان رشته های علوم تجربی اشاره و بیان کرد: در کنکور سراسری امسال از مجموع 900 هزار داوطلب 700 هزار نفر داوطلبان رشته تجربی هستند. این نیاز سبب می‌شود دانشگاه در این بخش توسعه یابد.
ولایتی افزود: نباید در دانشگاه آزاد قید و بندهای دست و پاگیر وجود داشته باشد. این دانشگاه متعلق به نظام و همه مردم است زیرا هزینه اش را مردم بطور مستقیم از طریق شهریه می پردازند یا امکانات آن توسط نظام در اختیار دانشگاه آزاد قرار گرفته است.
وی بر اینکه دانشگاه آزاد ملک خصوصی نیست تاکید و بیان کرد: رسیدن به جایگاه ویژه و درخور شان این دانشگاه از مطالبات مقام معظم رهبری است بطوری که در رقابت درست حرکت دقیق و رو به رشدی را داشته و همه علاقه مند ورود به این دانشگاه باشند.
رئیس هیات امنا و موسس دانشگاه آزاد اسلامی در ادامه از افزایش 20 درصدی شرکت کنندگان دانشگاه آزاد در کنکور سراسری امسال خبر داد و گفت: مردم احساس کردند یک اراده ای وجود دارد که نقطه شروع آن مقام معظم رهبری است بنابراین می بایست این دانشگاه به موفقیتها و پیشرفتهای علمی دست یابد.
وی در خصوص برخی شرایط و وضعیت فرهنگی دانشگاه نیز اظهار کرد: دانشگاه آزاد با حمایت امام(ره) تاسیس شد و در ابتدا اعضای سه قوه عضو هیات موسس آن بودند بنابراین این مجموعه عظیم با پسوند اسلامی باید به لحاظ فرهنگی با دقت حرکت کند.
ولایتی همچنین از انتصاب دکتر ملک نژاد به عنوان رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی و مشهد اظهار خرسندی کرد و خواستار جهتگیری علمی این دانشگاه در خراسان، رونق فرهنگ انقلابی و اسلامی و کاربردی شدن پژوهشها در آن شد.
وی کاربردی شدن پژوهشها را مقدمه اقتصاد دانش محور ذکر و بیان کرد: امروز صنعت در دنیا مبتنی بر پژوهش است و می تواند نیازهای روزافزون جامعه را پاسخگو باشد.
رئیس هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی همچنین در خصوص گروه جدید مدیریت این دانشگاه گفت: همه این افراد از سابقه دانشگاهی، اجرایی و مدیریتی مناسب و سطح بالا در کشور برخوردارند. امیدواریم علم را به درجه ای برسانیم که ایران استحقاق آن را دارد.
ولایتی در نخستین برنامه بازدید خود از واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در سطح کشور دو روز پیش به مشهد سفر کرده است.
دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی با 16 واحد و مرکز دانشگاهی در این استان 70 هزار دانشجو و هزار و 600کادر هیات علمی دارد. 35 درصد این دانشجویان در مقطع تحصیلات تکمیلی تحصیل می کنند. دانشگاه آزالد در خراسان رضوی تاکنون 200 هزار دانش آموخته داشته است.
دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی دارای سه مرکز رشد، سه پژوهشکده، هشت شرکت دانش بنیان ثبت شده، 600 آزمایشگاه و بودجه سالانه 220 میلیارد تومان دارد.
خبرنگار: مریم انجیدنی **انتشار: حسین کریم زاده
3027/1858انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

شهید رحیمی ایثارگری از قشر آموزش و پرورش گلستان

این شهید که در مدت حضورش در جنگ تحمیلی فرماندهی گروهان …

پاسخی بگذارید