خانه / دسته‌بندی نشده / حداکثر همراهی مجلس با دولت در انتخاب کابینه/شاهد توسعه آگاهی همه جانبه درکشور هستیم

حداکثر همراهی مجلس با دولت در انتخاب کابینه/شاهد توسعه آگاهی همه جانبه درکشور هستیممحمدرضا نجفی روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی ایرنا اظهار داشت: با توسعه آگاهی همه جانبه و تکرار و تمرین در فعالیت های اجتماعی هوشمندانه و خیرخواهانه، کشور ، نظام و جامعه در حرکتی مستمر به سمت تکامل قرار گرفته و رفتارها سنجیده تر، عقلانی تر و با موازین ایمانی و قانونی و علمی سازگاری و تطبیق بیشتری می یابد.
وی با اشاره به این حرکت در چرخه عمر جامعه گفت: اگر چه نتیجه عمل برخی انحصار طلبی ها بهم زدن چنین مسیراصولی و مبتنی بر قواعد ایمانی و علمی و عرفی است ولی در نهایت و مجموع قاعده و طبیعت مسیر حرکت جامعه به سمت تکامل و رشد حرکت است و این به دلیل رشد وسیع آگاهیهای فردی و اجتماعی ملت ایران است.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: ما نیازمند فضای بازتر و ایمن تری برای منتقدین و مصلحین و پرسشگران در جامعه هستیم، همچنین باید برای رسانه ها، محیط های علمی و دانشگاهی، تشکلهای قانونی وسمن ها و احزاب فضای باز و ایمن تری ایجاد شود.
نجفی یادآور شد: ما بایستی به سمتی حرکت کنیم که ظرفیت و امکان تضارب اندیشه، افکار و نقدها در یک فضای خیرخواهانه و سازنده، به دور از کینه توزی و دشمنی ورزی ها وجود داشته باشد و امنیت بیشتری برای مصلحین و خیرخواهان جامعه فراهم شود و نگرانی از نقد و پرسشگری به قاعده را، به حداقل برسانیم.
وی تاکید کرد: آنگاه در چنان فضائی نگرانی از پرسشگری نداریم چرا که مجموعه داشته های معرفتی، علمی و تجربی متراکم در مراکز علمی دانشگاهی و حوزوی و فرهیختگان کشور در حوزه های مختلف به خوبی از امکان و قابلیت پاسخگویی و رشد و توسعه ظرفیتهای معرفتی خود و جامعه برخوردار هستند، البته این سیر منطقی مادام که تعهد در عمل به این معارف و آموخته ها در جای جای اداره کشور توسط مردم مشاهده شود ادامه خواهد داشت و طبعا در صورت انحراف از این معیارها پاسخگویی به امری دشوار بدل خواهد شد.
این نماینده مجلس ادامه داد: امروز همه متوجه این مساله شده اند که مصلحت فردی و جمعی و ملی در رعایت قواعد کار گروهی وجمعی است با فهم و پذیرش همه تفاوتها و بلکه اختلافات. اگر بخواهیم در دراز مدت به منافع فردی و گروهی و اجتماعی و ملی دست یابیم مسیرش در رعایت قواعد و اصول عقلانی، قانونی، ایمانی و اخلاقی و علمی است، امروز ان شاءالله همه متوجه این مساله هستند که هنجارشکنی از هرنوع آن موفق نخواهد بود، مصلحت دین و دنیا و کشور و مردم و نظام در رعایت حقوق و هنجارهای همه جانبه قانونی آحاد شهروندان در کشور است.
وی تاکید کرد: ما همه معتقد به رشد و توسعه کشور در ابعاد سیاسی، اقتصادی، امنیتی و اجتماعی و … هستیم که تبلور کمی و کیفی احصاء شده آن در بستر زمان را در قالب سند چشم انداز بیست ساله، سیاستهای مندرج در اقتصاد مقاومتی و اهداف مندرج در برنامه ششم توسعه کشور مشاهده نمود که برای دستیابی به این اهداف و داشتن جامعه برخوردار، نیازمند به کارگیری مقتصدانه همه منابع و سرمایه ها ی کشور با همه تفاوت و تنوع ها هستیم.
نجفی درباره رای اعتماد مجلس به کابینه دولت دوازدهم گفت: مجلس حداکثر همراهی خود را با دولت در بحث کابینه انجام داد و مجلس همراهی نسبتا تمام و کمالی را با دولت داشت، در عین حال نمایندگان مجلس دولت را در تحقق اهداف همیاری و البته نظارت خواهند کرد.

به گزارش ایرنا ، رییس جمهوری در نخستین گفت وگوی تلویزیونی خود با مردم گفت: در ایام انتخابات فضای کشور ما به رغم این که بسیار رقابتی بود و همه جناح‌های مختلف و رقبای انتخاباتی فعال بودند ، اما در عین حال فضا بسیار اخلاقی و قاعده‌مند بود. یعنی همه قواعد بازی را بلد بودند.
وی ادامه داد : اگر می خواهیم به اهدافی که ملت، انقلاب و نظام ما می‌خواهد برسیم، راهی جز وحدت، اتحاد و تعامل با یکدیگر نداریم.
رئیس جمهوری تصریح کرد: فضای سیاسی را اگر بخواهم بسنجم، من این فضای یک ماه گذشته را خیلی می‌پسند.
وی با بیان این که در این یک ماه گذشته انتقادها سالم‌تر و نرم‌تر بود و لحن‌های خشونت‌آمیز در فضای رسانه‌ای ما کمتر دیده می‌شد، گفت: حتی در مجلس شورای اسلامی ما برای رأی اعتماد وزرا، فضای بهتر و زیباتری را نسبت به دولت یازدهم مشاهده کردیم. اینکه همه با هم و کنار هم باشیم و اگر نقدی داریم دلسوزانه و مشفقانه همدیگر را نقد کنیم و به فکر اهداف بلند آینده‌مان باشیم بسیار مهم است و باید این مسأله را مدنظر قرار دهیم.

سیام**9121 خبرنگار: سمیه لاری
انتشار: کتایون لامع زادهانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

شهید رحیمی ایثارگری از قشر آموزش و پرورش گلستان

این شهید که در مدت حضورش در جنگ تحمیلی فرماندهی گروهان …

پاسخی بگذارید