خانه / دسته‌بندی نشده / حرف هایی که نصفه مانده بود ؛ صحبتی که برای باشگاهی دیگر شد

حرف هایی که نصفه مانده بود ؛ صحبتی که برای باشگاهی دیگر شدبه گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، هفتمین جلسه بررسی صلاحیت وزیران پیشنهادی دولت در ساعت 14:30 امروز -شنبه- به ریاست علی لاریجانی آغاز شد.
از ابتدای جلسه علنی امروز نمایندگان مستقیما وارد بررسی صلاحیت وزیران پیشنهادی کشور شدند و قبل از آغاز بررسی صلاحیت، تذکرات شفاهی و کتبی در مجلس داده نشد.
وزیران پیشنهادی دولت نیز در جلسه عصر امروز مجلس مانند همیشه در صندلی های نخست و جایگاه هیات دولت نشسته بودند و نمایندگان مختلف به صندلی های آنها مراجع کرده و با آنان گفت و گو می کردند.
رایزنی های نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه امروز با وزیران پیشنهادی همچنان ادامه داشت و این موضوع در جلسه بسیار چشمگیر بود.
یکی از حاشیه های امروز عصر مجلس، سخنان هدایت الله خادمی نماینده ایذه و باغملک در مخالفت با وزیر پیشنهادی نفت بود.
علی لاریجانی پس از پایان سخنان این نماینده خطاب به وی گفت: شما در سخنان خود بیان کردید که آقای زنگنه نمایندگان مجلس را استخدام کرده که این حرف اشتباه است.
نماینده مردم ایذه و باغملک نیز به لاریجانی گفت: منظور من نمایندگان سابق مجلس است که لاریجانی به او گفت: شما از لفظ نمایندگان مجلس استفاده کردید، نمایندگان مجلس کسانی هستند که اینجا حضور دارند و این حرف اشتباه است.
خادمی به همین حرف ها بسنده نکرد و دقایقی بعد دوباره از علی لاریجانی خواست دوباره تذکر دهد.
وی خطاب به لاریجانی گفت: شما عصبانی هستید، چرا نگذاشتید من کامل حرف بزنم، حرف های من نصفه ماند.
رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: عصبانی نیستم.
لاریجانی بیان داشت: شما در سخنانتان گفتید نمایندگان مجلس را استخدام نکنید، شما خودتان کارمند وزارت نفت بودید، آقای زنگنه که شما را استخدام نکرده است، از مردم رای گرفتید و به مجلس آمدید.
لاریجانی ادامه داد: نماینده ای سراغ ندارم وقتی به مجلس آمد، کارمند وزارت نفت شود. آقای زنگنه اگر یک نماینده استخدام کرده باشد، برخورد می کنیم.
رئیس مجلس افزود: این روزها پشت سر شما در سایت ها و کانال ها حرف زیاد می زنند، حرف خلاف نیز زیاد است، شما با دست خودتان مساله ایجاد نکنید.
در ادامه محمد جواد ابطحی نماینده خمینی شهر که در مخالفت با وزیر پیشنهادی نفت سخنرانی کرده بود در تذکری گفت: من در مورد باشگاه نفت فوتبال صحبت نکردم، بلکه در مورد باشگاه نفت نیرو صحبت کردم. این کجا و آن جا و سپس این شعر را خواند: «دانه فلفل سیاه و خال مه رویان سیاه، هر دو جانسوزند ولی این کجا و آن کجا»
در ادامه لاریجانی از وزیر پیشنهادی نفت خواست که در این باره توضیحاتی را ارائه کند.
اسحاق جهانگیری که از امروز صبح در جلسه علنی مجلس حضور داشت، در ساعت 17:35 جلسه علنی مجلس را ترک کرد.
وزیر نفت در سخنانش به خاطره ای از رسول خادم کشتی گیر باسابقه کشور اشاره کرد و گفت: رسول خادم در سال 1375 پس از کسب مدال المپیک، از عرصه بازی کناره گیری کرد و به مربی گری پرداخت، اما 2 سال بعد، دوباره به عرصه کشتی بازگشت زیرا در دسته سنگین وزن، ایران، کشتی گیری نداشت و در صورت نیامدن رسول خادم، ایران شانسی برای قهرمانی نداشت؛ اما خادم آمد و از آبروی خود مایه گذاشت، و با کسب مدال نقره سبب شد تیم ایران به قهرمانی آن دوره از مسابقات برسد.
وزیر پیشنهادی نفت در دولت دوازدهم خاطر نشان کرد: همه باید از این موضوع درس بگیریم، برای اعتلای کشور باید تلاش کنیم و از خود بگذریم.
زمانی که زنگنه از پشت تریبون به پایین آمد، بسیاری از نمایندگان به سمت وی رفته و او را در آغوش گرفتند.
همچنین پس از سخنان زنگنه، برخی از نمایندگان کف زدند.
در پایان جلسه علنی امروز مجلس، بررسی صلاحیت دو وزیر پیشنهادی از 17 وزیر پیشنهادی باقی ماند، که بنا شد در جلسه علنی فردا صلاحیت وزیران پیشنهادی نیرو و ورزش و جوانان را بررسی کنند.
قرار است دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری، پس از اتمام بررسی صلاحیت وزیران پیشنهادی در جلسه فردا یکشنبه مجلس، سخنرانی و از برنامه های وزیران پیشنهادی دولت دفاع کند.
رای اعتماد به وزیران پیشنهادی دولت پس از سخنرانی دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری انجام می شود.
جلسه علنی امروز شنبه مجلس دقایقی پیش با به صدا درآوردن زنگ پایان جلسه علنی توسط مسعود پزشکیان نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی پایان یافت و وی اعلام کرد جلسه علنی بعدی مجلس فردا برگزار می شود.
مجلس شورای اسلامی فردا فقط در نوبت صبح جلسه علنی دارد.
بررسی صلاحیت وزیران پیشنهادی دولت دوازدهم از سه شنبه هفته گذشته در مجلس شورای اسلامی در دو شیفت آغاز شد.
دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری در روز سه شنبه هفته گذشته از برنامه های وزیران پیشنهادی دفاع کرد و پس از آن، بررسی صلاحیت وزیران پیشنهادی دولت به ترتیب حروف الفبا آغاز شد.
**سیام*9121*3061*1449*خبرنگار: سمیه لاری*انتشار: امیر کاردان رادانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

شهید رحیمی ایثارگری از قشر آموزش و پرورش گلستان

این شهید که در مدت حضورش در جنگ تحمیلی فرماندهی گروهان …

پاسخی بگذارید