خانه / دسته‌بندی نشده / حمایت از تولید داخلی مصداق بارز حرکت در مسیر منویات رهبر معظم انقلاب است

حمایت از تولید داخلی مصداق بارز حرکت در مسیر منویات رهبر معظم انقلاب استبه گزارش ایرنا، محمود زمانی قمی عصر جمعه در بازدید از مرکز کشت و صنعت ریحان اراک، افزود: بخش خصوصی بدون همکاری نیروهای دولتی توان پیشرفت و توسعه را ندارد از این رو خانواده دولت وظیفه دارد با همفکری و ایجاد تعامل، مسیر توسعه اقتصادی استان را هموار کند.
وی با بیان اینکه دستگاه های اجرایی وظیفه دارند با تمام توان از سرمایه گذاران در همه بخش های اقتصادی حمایت کنند، بیان کرد: اهمال و سستی در مسیر فعالیت سرمایه گذاران از سوی دستگاه های اجرایی به هیچ عنوان قابل پذیرش نیست.
استاندار مرکزی اظهار کرد: موانع موجوذ در مسیر تحقق سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری باید از طرف بانک های عامل برطرف شود و با تمام قوا از تولیدکنندگان حمایت هدفمند صورت گیرد.
وی ادامه داد: بانک های عامل باید در کمک به تولید در استان وحدت رویه داشته باشند و همه ظرفیت های خود را در راستای احیای تولید در استان به کار گیرند.
زمانی قمی با بیان اینکه سرمایه گذاران بخش کشاورزی باید از حمایت بیشتری برخوردار باشند، بیان کرد: ظرفیت های مختلف اقتصادی در همه روستاهای استان شناسایی شده و طرح های اشتغالزایی روستایی مشمول حمایت های خانواده دولت در استان قرار می گیرند.
مدیر عامل شرکت کشت و صنعت ریحان نیز در این نشست گفت: این مجتمع در سال 1391 در سه بخش سیلو به مساحت 10 هزار متر مربع، سردخانه پنج هزار متر مربع و کارخانه تولید آرد به مساحت هفت هزار متر مربع به بهره برداری رسیده است.
علی بنی جمالی افزود: سال90، 10 میلیارد ریال از بانک ملی برای اجرای این طرح توسعه کشت و صنعت ریحان تسهیلات دریافت شده است.
بیش از 2 هزار و 800 واحد صنعتی کوچک، متوسط و بزرگ در نقاط مختلف استان مرکزی فعالیت می کنند.
3017/3075/ خبرنگار: مصطفی مجللی*** انتشار دهنده: حسین مهدی زادهانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

شهید رحیمی ایثارگری از قشر آموزش و پرورش گلستان

این شهید که در مدت حضورش در جنگ تحمیلی فرماندهی گروهان …

پاسخی بگذارید