خانه / دسته‌بندی نشده / خبرنگار صرب: ایران در مبارزه با تروریسم در خاورمیانه پیشرو است

خبرنگار صرب: ایران در مبارزه با تروریسم در خاورمیانه پیشرو است‘بوریسلاو کورکودلوویچ’ خبرنگار «خانه خبرهای خوب» روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در بلگراد با اشاره به اینکه ایران را باید از نزدیک شناخت و نه اینکه از طریق خبرهای برخی رسانه های غربی، افزود: به عنوان یک خبرنگار واقعا از پیشرفت های ایران در جنبه های مختلف خوشحال و شگفت انگیز شدم. با وجود اینکه ایران بیش از 36 سال در تحریم بسر می برد اما توانست در زمان تحریم با استفاده از نیرو و کارشناسان بومی، گام های بزرگی را در سطوح مختلف بردارد.
کورکودلوویچ احترام به بانوان و همچنین موقعیت اجتماعی زنان و برابری آنان با مردها را در ایران بسیار خوب و در سطح بسیار بالا دانست و گفت: متوجه شدیم که زنان در ادارات و شرکت ها، در امور سیاسی، اقتصادی،علمی، تحقیقاتی، پزشکی و غیره جایگاه بالایی دارند و دارای مقام های کلیدی نیز هستند.
وی همچنین به لحاظ گردشگری هر نقطه ایران را مملو از آثار تاریخی، گردشگری و مذهبی توصیف کرد و گفت که در کنار شهر بزرگ تهران، دیگر شهرهای ایران نیز بسیار زیبا هستند از جمله، اصفهان، شیراز و یزد که خارجیان را مجذوب خود می کنند و باید صریحا بگویم که گروه 8 نفری خبرنگاران و فیلمبردان صرب که حدود یک هفته در ایران بسر بردند، توانستند ضمن دیدارهای متعدد با شخصیت های سیاسی و رسانه ای استراحت و از دیدنی ها لذت ببرند.
وی درخصوص ملاقات با مقات ایرانی گفت: ابتدا با حسین انتظامی معاون وزیر قرهنگ در امور مطبوعات که میزبان ما خبرنگاران بود دیدار داشتیم. وی ما را با نقش رسانه ها و اطلاع رسانی و ساختار رسانه ها در ایران آشنا کرد. معاون وزیر فرهنگ ایران همچنین در این دیدار از اقدام دولت صربستان در لغو روادید برای شهروندان ایران قدردانی کرد.
کورکودلوویچ لغو روادید برای شهروندان ایرانی به صربستان را گامی بسیار بزرگ در روند گسترش روابط وهمچنین شکوفایی در ارتقای همکاری های اقتصادی و تبادل کالا بین صربستان و ایران دانست.
خبرنگار صرب به بازدید از خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران(ایرنا) و ملاقات با مدیر عامل ایرنا اشاره کرد و گفت: محمد خدادی در گفت و گو با ما در مورد همکاری ایران و خبرگزاری رسمی صربستان ( تانیوگ) تاکید و تمایل خود را برای دیدار با مدیر عامل تانیوگ در تهران ابراز کرد.
کورکودلوویچ افزود: سیاست هوشمندانه و صلح آمیز ایران در برجام واقعا تحسین برانگیز است. به دنبال امضای این توافق نامه شاهد سفر بسیاری از مقامات اروپایی و غیر اروپایی در قالب هیات های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی به ایران بودیم و این امر نشان دهنده اهمیت ایران به لحاظ اقتصادی و سیاسی برای دیگر کشورهاست.
کورکودلوویچ که حدود 40 سال سابقه خبرنگاری دارد ساختمان خبرگزاری ایرنا در تهران را بسیارمجهز دانست و گفت: ضمن بازدید از بخش های مختلف این خبرگزاری که دارای کارشناسان مجرب است، با فعالیت بخش های مختلف آشنا شدیم.
وی همچنین فعالیت رسانه های خبری در ایران را در سطح جهانی دانست و با تاکید بر آزادی مطبوعات و رسانه های جمعی خبری در ایران گفت: مرتبا برای کسب اطلاع در زمینه های مختلف به سایت خبری ایرنا مراجعه می کنم زیرا که از اعتبار و صحت خبری برخوردار است.
این خبرنگار به زندگی مردم در ایران و همچنین قشر جوان اشاره کرد و افزود: سطح و استاندارد زندگی در ایران بسیار عالی است و تمام وسایل در ایران به راح/ی در اختیار مردم است و واقعا این طور که متوجه شدم، مردم در این کشور در هیچ زمینه ای کمبودی ندارند.
وی در خصوص تحریم های جدید آمریکا بر ایران اشاره کرد و گفت: باید به این نکته اشاره کنم که دونالد ترامپ رئیس جمهور امریکا با همه سر دعوا دارد، با چینی ها و آلمانی ها و با پوتین که انتظار می رفت، همکاری کند اما عملا تا کنون حرکتی در این مورد دیده نشده است.
وی ادامه داد: مطمئنا این تحریم ها اثری بر ایران نخواهد داشت و در ضمن باید گفت که ایران شریک مهم اتحادیه اروپا به شمار می رود و این تحریم ها با استقبال اروپایی ها رو به رو نمی شود.
کورکودلوویچ همکاری و روابط بین ایران، روسیه، هند و چین را در سطح عالی دانست و گفت: ایران هم اکنون در حال بررسی عضویت در سازمان امنیت شانگهای است که چنین اقدامی هم برای اعضای این گروه و هم برای جامعه بین الملل اهمیت بسیار دارد.
اروپام**436**1590
انتشاردهنده: محمد حسن دوستارگانانتهای پیام /*


درباره admin

مشاهده بیشتر

شهید رحیمی ایثارگری از قشر آموزش و پرورش گلستان

این شهید که در مدت حضورش در جنگ تحمیلی فرماندهی گروهان …

پاسخی بگذارید