خانه / دسته‌بندی نشده / خوابگاه های دانشجویی به سطح یک و ۲ ارتقاء می یابند

خوابگاه های دانشجویی به سطح یک و ۲ ارتقاء می یابندبه گزارش ایرنا، مجتبی صدیقی شامگاه چهارشنبه در نشست با رییس و مسئولان دانشگاه جیرفت افزود: در دوره اول دولت تدبیر و امید شناخت خوابگاه های فرسوده در دستور کار قرار گرفت و ۶۵ خوابگاه سطح پنج شناسایی شد.
وی خاطرنشان کرد: تابستان سال جاری با حمایت دولت دوازدهم از طریق صندوق دانشجویی و با روحیه جهادی تحولی بزرگ در بازسازی خوابگاه های دانشجویی انجام شد و تمامی خوابگاه های سطح پنج کشور به سطح چهار ارتقاء پیدا کردند.
وی اظهار کرد: دولت تمام تلاش خود را انجام می دهد تا تمامی خوابگاه های دانشجویی به سطح بالا ارتقاء پیدا کنند.
رییس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: یکهزار و ۲۰ خوابگاه در کشور فعال هستند و علاوه بر این خوابگاه ها تعداد ۳۲۰ خوابگاه زیر نظر دانشگاه ها مدیریت می شوند.
وی با بیان اینکه ۲۶۰ هزار نفر ظرفیت خوابگاه مجردی در کل کشور داریم، افزود: طی برنامه ریزی برنامه ششم توسعه باید ظرفیت خوابگاه ها به ۷۰۰ هزار نفر برسد و پیگیر این مساله هستیم.
وی اظهار کرد: ۲۰۰ خوابگاه در سطح کشور با مشارکت بخش خصوصی در حال ساخت می باشد که با تکمیل این طرح ها کمک خوبی به ارتقاء ارائه خدمات دانشجویی در این زمینه می کند.
صدیقی گفت: یک هزار و ۲۸۰ میلیارد ریال در ۶ ماه ابتدایی سال جاری تسهیلات به دانشجویان پرداخت شد که این میزان در نیمه دوم امسال افزایش پیدا می کند.
وی افزود: از این مبلغ ۸۳۰ میلیارد ریال وام به دانشجویان دکترا و ۴۵۰ میلیارد ریال به سایر دانشجویان اختصاص پیدا کرده است.
وی تصریح کرد: ۲۱ نوع وام توسط صندوق رفاه دانشجویی پرداخت می شود و در سال جاری میزان وام ها ۲۰ تا ۲۵ درصد افزایش یافته است.
وی به مشکلات دانشگاه جیرفت اشاره کرد و گفت: ایجاد فضای ورزشی و خوابگاه های این دانشگاه بصورت ویژه در دستور رسیدگی قرار می گیرد تا هر چه سریعتر این مشکلات برطرف شوند.
دانشگاه جیرفت با زیر بنایی حدود ۲۰۰ هزار متر مربع در زمینی به وسعت ۲۰۰ هکتار در کیلومترهشت جاده جیرفت- بندرعباس واقع شده است
درحال حاضر بیش از چهار هزار نفر دانشجو در ۳۴ رشته وگرایش در مقاطع تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد در ۲۶ گروه آموزشی و در پنج دانشکده ادبیات و علوم انسانی، علوم پایه، فنی مهندسی، کشاورزی و منابع طبیعی مشغول تحصیل می باشند.
شهرستان جیرفت با ۳۰۸ هزار نفر جمعیت از چهار بخش مرکزی، اسماعیلی، ساردوئیه و جبالبارز تشکیل شده و در فاصله ۲۳۰ کیلومتری جنوب کرمان واقع است.
خبرنگار: هادی شفیعی مجاز ** انتشاردهنده: روح اله صائب *
۷۴۵۰/۶۰۰۳انتهای پیام /*


درباره admin

مشاهده بیشتر

شهید رحیمی ایثارگری از قشر آموزش و پرورش گلستان

این شهید که در مدت حضورش در جنگ تحمیلی فرماندهی گروهان …