خانه / دسته‌بندی نشده / دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآن: جامعه قرآنی باید حلال مشکلات باشد

دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآن: جامعه قرآنی باید حلال مشکلات باشدبه گزارش ایرنا حجت الاسلام حمید محمدی، جمعه در آغاز بیست و نهمین دوره مسابقات قرآن بخش برادران بنیاد شهید و امور ایثارگران در مشهد افزود: نباید در مقابل کفر و تکفیر کوتاه آمد زیرا خدا با ما است و باید خودبزرگ بینی موحدانه داشته باشیم.
وی با بیان اینکه در صد سال اخیر در هر جای صحنه بین المللی ظلمی ایجاد شده آمریکا به عنوان یکی از نقش آفرینان اصلی حضور داشته، افزود: شهید حججی با اقدام مستقیم آمریکا به شهادت رسید؛ آمریکا قافیه را باخته بود و با بمباران منطقه، پشتیبانی از رزمندگان را از بین برد و باعث شهادت آنها شد.
دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی گفت: شهید حججی آبروی اسلام شد و حقانیت ایران و مظلومیت شهدا را به جهان نشان داد و در مسیر فروپاشی داعش حرکت کرد.
حجت الاسلام محمدی افزود: تمام کسانی که تحت لوای قرآن هستند از نظر قرآن حیات جاودانه دارند و شهدا نیز مصداقی از آنها هستند که با تاسی از قرآن حیاتی جاودانه گرفته اند.

*حضور 150 حافظ قرآن در جامعه ایثارگری
مدیرکل هنری بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز گفت: جامعه ایثارگری کشور 470 قاری ممتاز، 150حافظ قرآن و 700 آموزگار و پایگاه قرآنی دارد.
حسینعلی بیات افزود: بنیاد شهید و امور ایثارگران یک هزار و 350 مدرسه شاهد در سطح کشور دارد که با توجه به تاکید بر مفاهیم و اصول قرآنی ظرفیت بالایی در این خصوص وجود دارد و مسئولان بنیاد شهید نیز توجه ویژه ای به ترویج فرهنگ قرآنی دارند.
بیست و نهمین دوره مسابقات قرآن شاهد و ایثارگر در بخش برادران که امروز در مشهد آغاز شده به مدت سه روز ادامه دارد.
7495/7507/5132
خبرنگاران: حسین عباسی،مصطفی نخعی ** انتشار دهنده: علی اصغر ایزدیانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

شهید رحیمی ایثارگری از قشر آموزش و پرورش گلستان

این شهید که در مدت حضورش در جنگ تحمیلی فرماندهی گروهان …

پاسخی بگذارید