خانه / اقتصادی / دلیلی ندارد از ذرت و کنجاله به عنوان خوراک دام و طیور استفاده کنیم

دلیلی ندارد از ذرت و کنجاله به عنوان خوراک دام و طیور استفاده کنیم

به گزارش ایسنا، سورنا ستاری امروز در مراسم رونمایی از پروژه های منابع طبیعی و امضای تفاهم نامه مشترک با وزارت جهادکشاورزی در عرصه منابع طبیعی با بیان اینکه پروژه های مشترک بسیاری در بحث امنیت غذایی با  وزارت جهاد کشاورزی داریم، گفت: ایران آب و هوا و اکوسیستم مخصوص به خودش را دارد و دلیلی ندارد اگر یک تکنولوژی در جایی جواب داد در کشور ما هم جواب دهد؛ بنابراین بومی سازی یکی از اقدامات جدی است که باید با توجه به تنوع بومی و آب وهوایی در ایران انجام شود.

وی خاطرنشان کرد: دلیلی ندارد اگر کشورهای دیگر برای خوراک دام و طیور از ذرت و کنجاله استفاده می کنند ما هم از آنها استفاده کنیم؛ زیرا ساختار این اقلام با ساختار کشاورزی و آب و هوایی ما هم خوانی ندارد.

او با اشاره به اینکه در حوزه منابع طبیعی باید به دنبال راه حل های اقتصادی باشیم، گفت: با پول دولت نمی توان مراتع را نگه داشت و درست هم نیست. باید مدلهای اقتصادی را توسعه داد.

ستاری از آمادگی معاونت علمی ریاست جمهوری برای بومی سازی و توسعه مدل های اقتصادی خبر داد.

به گفته معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری، تنوع گیاهی فوق العاده ای در ایران وجود دارد ولی بسیاری از این گیاهان فراموش شده است.

وی با بیان اینکه با دانش می توان مشکل امنیت غذایی را حل کرد، به اهمیت تاسیس شرکتهای دانش بنیان اشاره کرد و گفت: در هر حوزه ای که  تعداد شرکتهای دانش بنیان کم بوده، بیشترین ضربه را خورده ایم و در بخش هایی که جوانان اقدام به تاسیس شرکت های دانش بنیان کرده اند، رشد و توسعه را شاهد بوده ایم.

ستاری در پایان گفت: محصول نهایی حاصل سرمایه گذاری بخش خصوصی است زیرا دولت هرچه در پژوهش سرمایه گذاری کند محصولی از آن به دست نمی آید.

انتهای پیام

درباره admin

مشاهده بیشتر

طرحی که چرخ تولید را می‌چرخاند

به گزارش ایسنا، امسال نیز برای چند سال پی در پی نامگذاری سال به تولید …

پاسخی بگذارید