خانه / دسته‌بندی نشده / دکتر ولایتی: فعالیت ائمه اطهار (ع) مبتنی بر عقلانیت و تدبیر بود

دکتر ولایتی: فعالیت ائمه اطهار (ع) مبتنی بر عقلانیت و تدبیر بوددکتر علی اکبر ولایتی عصر دوشنبه در همایش بین المللی ‘سفیر رضوان، فرهنگ و سیاست در سیره امام جواد(ع)’ در حرم مطهر حضرت امام رضا (ع) افزود: یکی از روشهای مورد استفاده ائمه (ع) نفوذ در دستگاه حاکمه بود که از طریق یاران واقعی خود انجام می دادند.
وی اظهار کرد: نفوذ در دستگاه حاکمان باعث می شد از جریانات درون دستگاه آنها باخبر باشند و در مواقع لزوم جان شیعیان را محافظت و مشکلات آنان را برطرف کنند.
وی با بیان اینکه فرستادن فقها و محدثان شیعه به اقصی نقاط جهان از دیگر کارهای حضرت امام جواد (ع) بود گفت: آن حضرت شبکه پنهانی برای ارتباط با یاران و هواداران خود داشتند که در برخی نقاط با تبلیغات خود توانستند حکومت تشکیل دهند.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: مبارزه با غالیان یکی دیگر از کارهایی بود که حضرت امام جواد (ع) و دیگر ائمه (ع) انجام می دادند و طبق روایات، افراد جاهل، افراط و تفریط می کنند.
وی اظهار کرد: غلو در هر کاری مذموم است و تفاوت شیعه با صوفیه نیز در این است که صوفیان در موضوع تقیه غلو می کنند و به باطنی گری می افتند.
وی گفت: تشویق شیعیان به مبارزه با ظلم و جور و قیام علیه مستبدان از دیگر کارهایی بود که امامان معصوم(ع) از جمله امام نهم (ع) انجام می دادند.
همایش سفیر رضوان با حضور 670 نفر از 25 ملیت در تالار قدس حرم مطهر حضرت امام رضا (ع) برگزار شد.
در این همایش از دختر شیخ راغب حرب از شهدای مقاومت حزب الله لبنان نیز قدردانی شد.
کانال تلگرام ایرنا خراسان رضوی به نشانی telegram.me/irnamashhad برای دسترسی و دریافت سریع اخبار منتخب در همه حوزه های خبری و تصویری فعال است.
7507/ 6053 خبرنگار: مصطفی نخعی ** انتشار دهنده: محمد حسین علی مقدمانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

شهید رحیمی ایثارگری از قشر آموزش و پرورش گلستان

این شهید که در مدت حضورش در جنگ تحمیلی فرماندهی گروهان …

پاسخی بگذارید