خانه / دسته‌بندی نشده / دیپلماتهای ارشد بوسنیائی برای طی دوره آموزش دیپلماتیک عازم تهران شدند

دیپلماتهای ارشد بوسنیائی برای طی دوره آموزش دیپلماتیک عازم تهران شدندبه گزارش روزیکشنبه ایرنا، این گروه دیپلمات شامگاه شنبه قبل از عزیمت به تهران با محمود حیدری سفیر کشورمان در سارایوو دیدار و از این ابتکار سفارت و وزارت خارجه ایران تشکر کردند.
در این دیدارآقای میهایلو سوژنتوویچ رئیس اداره آموزشهای دیپلماتیک وزارت خارجه بوسنی اظهار امیدواری کرد که این سفر بتواند موجبات ارتقاء شناخت دیپلمات های بوسنیایی نسبت به واقعیات جمهوری اسلامی ایران و تحولات منطقه مهم و استراتژیک خاورمیانه را فراهم کند.
دکتر لیوبوگرکاویچ رئیس اداره آسیا و آفریقای وزارت خارجه بوسنی و هرزگوین نیز در این نشست با اشاره به اینکه قبلا دو سفر به ایران داشته است تصریح کرد که تاثیرگذاری سیاسی و جاذبه های تمدنی ایران باعث شد برای حضور در این دوره مشتاق شود.
آقای نبوشیارگویه رئیس اداره روابط عمومی وزارت خارجه بوسنی وهرزگوین هم در این ملاقات علاقه به افزایش شناخت نسبت به فرهنگ‌ و سیاست در ایران را انگیزه حضورش در این دوره ذکر کرد.
در این دیدار که در محل سفارت ایران در سارایوو برگزارشد محمود حیدری سفیر کشورمان ضمن ارائه اطلاعات مربوط به مباحث آموزشی ، بازدیدها و برنامه‌ های تدارک دیده شده برای این دوره دیپلماتیک، ابراز امیدواری کرد که اجرای موفق این دوره صفحه زرینی به کتاب ارزشمند مناسبات دو کشور بیفزاید.
شایان ذکر است میزبانی و برنامه ریزی این دوره هشت روزه را معاونت آموزشی مرکز آموزش و پژوهش وزارت خارجه عهده دار است و دیپلماتهای بوسنیایی علاوه بر جلسات آموزشی و نشستهای سیاسی، از برخی مراکز فرهنگی و جاذبه های تاریخی و گردشگری تهران و اصفهان نیز بازدید خواهند کرد.
اروپام**436**1590
انتشاردهنده: محمد حسن دوستارگانانتهای پیام /*


درباره admin

مشاهده بیشتر

شهید رحیمی ایثارگری از قشر آموزش و پرورش گلستان

این شهید که در مدت حضورش در جنگ تحمیلی فرماندهی گروهان …

پاسخی بگذارید