خانه / دسته‌بندی نشده / رتبه برتر کنکور: خانواده نقش مهمی در موفقیت فرزندان دارد

رتبه برتر کنکور: خانواده نقش مهمی در موفقیت فرزندان دارددانش آموز موفق دبیرستان استعدادهای درخشان شهید دستغیب شهرستان مرودشت روز جمعه در گفت و گو با ایرنا افزود: خانواده از مهم‌ترین عوامل موفقیت یک فرد است و کارهای زیادی است که خانواده می‌تواند انجام دهد مثل فراهم کردن یک فضای خوب و والدینی که ازنظر درسی بتوانند به فرزندشان کمک کنند.
دانشمندی گفت: خانواده من بهترین اتاق خانه را در اختیار من گذاشتند و این اتاق بهترین نور و کم‌ترین صدا را داشت و تلویزیون سالن خانه همواره خاموش بود و ازلحاظ سروصدا مشکلی نداشتم و ازنظر تغذیه و خرید کتاب هم کمبودی نداشتم و در حق من کوتاهی نکردند و خیلی زحمت کشیدند.
وی در پاسخ به این پرسش که فرهنگی بودن پدر و مادرش در موفقیت وی در کنکور چه تأثیری داشت، اظهار کرد: فرهنگی بودن والدینم، درک شان را از کنکور بالابرده بود، مشکل بعضی از دانش‌آموزها این است که خانواده‌شان در خصوص کنکور کم می‌دانند و نمی‌دانند چه شرایطی را باید فراهم کنند و احساساتشان را چگونه باید کنترل کنند.
دانش آموز موفق اهل شهر مرودشت گفت: در ماه های منتهی به کنکور همواره تلاش کردم که میزان مطالعه ام را افزایش دهم.
وی ادامه داد: از اول تابستان پارسال با مطالعه هفت ساعت در روز شروع کردم که میزان مطالعه ام در روزهای پایانی قبل از کنکور به روزانه 15 ساعت نیز رسید.
دانشمندی بیان کرد: در فرایند مطالعه برای کنکور، کیفیت خیلی مهم است و نحوه مطالعه از میزان مطالعه مهم‌تر است.
وی اظهار کرد: تعداد زیادی از دانش آموزان زیاد مطالعه می‌کنند اما خوب نمی‌خوانند و موفقیتی هم به دست نمی‌آورند اما در صورت مطالعه صحیح و مشورت و پرسش از افرادی که در این زمینه مهارت دارند می‌توانند نتیجه مطلوبی به دست آورند.
رتبه 13 کنکور سراسری در رشته تجربی اظهار کرد: همه درس‌ها را باهم مطالعه می‌کردم و هیچ درسی را هم رها نکردم و کتاب‌ها را به‌اندازه‌ای خواندم که کاملاً روی آنها مسلط باشم.
دانشمندی گفت: اصلی‌ترین مشوق من برادرم بود و خودش از دانش آموزان برتر بود و حتی قبل از کنکور خودش، مرا تشویق می‌کرد.
وی با بیان این که ‘در شبانه روز، 6 تا هفت ساعت می خوابیدم’، ادامه داد: برنامه های تفریحی مانند استخر که از سوی مدرسه هماهنگ می شد و نیز صرف شام و ناهار به همراه پدر در روزهایی که برای کلاس تقویتی از مرودشت به شیراز می آمدیم، نیز در برنامه من قرار داشت.
دارنده رتبه 13 کنکور سراسری گفت: برای آمادگی در کنکور، در کلاس های تقویتی ریاضی و فیزیک شرکت کردم.
وی در توصیه ای به داوطلبان آزمون سراسری نیز اظهار کرد: من در آغاز مطالعه برای آمادگی در کنکور، به خودم قول دادم چیزی در مطالعه کم نگذارم و پای این قول ماندم و در بعضی مواقع در آزمون‌ها افت تراز داشتم اما طبق قولی که به خودم داده بودم پیش رفتم.
وی گفت: توصیه‌ام این است که دانش آموزان این قول را به خودشان بدهند و هر اتفاقی هم افتاد باقدرت ادامه بدهند و از هیچ تلاشی برای موفقیت کوتاهی نکنند.
2027
مصاحبه: سید بهنام موسوی ** انتشاردهنده: سیداحمد نجفیانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

شهید رحیمی ایثارگری از قشر آموزش و پرورش گلستان

این شهید که در مدت حضورش در جنگ تحمیلی فرماندهی گروهان …

پاسخی بگذارید