خانه / دسته‌بندی نشده / روحانی دو قانون مصوب مجلس را برای اجرا ابلاغ کرد

روحانی دو قانون مصوب مجلس را برای اجرا ابلاغ کردبه گزارش روز یکشنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی در اجرای اصل 123 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران قانون پیشگیری و مقابله با تقلب در تهیه آثار علمی را برای اجرا به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ابلاغ کرد.
همچنین رئیس قوه مجریه قانون حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری با استفاده از منابع صندوق توسعه ملی» را برای اجرا به سازمان برنامه و بودجه کشور ابلاغ ‌کرد.
به گزارش ایرنا، لایحه حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری با استفاده از منابع صندوق توسعه ملی مصوب جلسه مورخ 18 تیرماه 1396 مجلس شورای اسلامی در جلسه 11 مرداد ماه گذشته شورای نگهبان مورد بحث و بررسی قرار گرفت .
شورای نگهبان با بررسی این مصوبه اعلام کرد که مصوبه با توجه به اذن رهبر معظم انقلاب که طی نامه شماره 1/32465 مورخ 28 تیر 1396 در پاسخ استفسار رئیس مجلس شورای اسلامی اعلام فرمودند؛ مغایر با موازین شرع و قانون اساسی تشخیص داده نشد.
لایحه پیشگیری و مقابله با تقلب در تهیه آثار علمی نیز در جلسه 28تیر ماه 96 مجلس شورای اسلامی تصویب شد که شورای نگهبان ابتدا آن را دارای ایراد دانست که پس از اصلاح این مصوبه را تصویب کرد.
سیام**9314**1336
تنظیم: داود توسلی**انتشار:مهرنوش خانزائیانتهای پیام /*


درباره admin

مشاهده بیشتر

شهید رحیمی ایثارگری از قشر آموزش و پرورش گلستان

این شهید که در مدت حضورش در جنگ تحمیلی فرماندهی گروهان …

پاسخی بگذارید