خانه / دسته‌بندی نشده / روسیه: برای پایبندی آمریکا به برجام تلاش می کنیم/ رویکرد واشنگتن ناقض پیمان

روسیه: برای پایبندی آمریکا به برجام تلاش می کنیم/ رویکرد واشنگتن ناقض پیمانبه گزارش ایرنا، سرگئی ریابکوف گفت: تلاش ها را متمرکز کرده ایم تا شرکای خود در دولت آمریکا را متقاعد کنیم به تعهدات خود در برجام عمل کنند.
خبرگزاری اسپوتنیک روز سه شنبه نوشت: ریابکوف در همایش سیاسی در آستانه پایتخت قزاقستان نسبت به خروج آمریکا از برجام هشدار داد.
وی افزود: اگر آمریکا به هر دلیلی از برجام خارج شود، این اقدام به ساختار امنیت بین المللی و منطقه ای ضربه وارد خواهد کرد.
معاون وزیر خارجه روسیه تاکید کرد که برجام توافقی بین المللی است و خوب اجرا می شود و موضع آمریکا در قبال آن توانایی این کشور را در پایبندی به توافق ها زیر سئوال می برد.
وی افزود: از بی میلی آمریکا برای اجرای تعهدات خود در برجام آگاه هستیم و معتقدیم این رویکرد مفاد توافق در مورد برنامه هسته ای ایران را نقض می کند.
معاون وزیر خارجه روسیه در بخش دیگری از سخنان خود گفت: اتحادیه اروپا در صورت خروج آمریکا از برجام می تواند تدابیری را (برای ادامه اجرای توافق) اتخاذ کند.
ریابکوف همچنین با بیان اینکه این موضوع به من مربوط نمی شود، اظهار کرد: اما اطمینان دارم که اتحادیه اروپا همان طور که تدابیری را در پاسخ به قوانین امریکا علیه کوبا اتخاذ کرد، از عهده وضعیت پس از خروج واشنگتن از برجام نیز برمی آید.
وی گفت: خروج از برجام به همین سادگی نیست. امیدوارم چنین وضعیتی رخ ندهد و ما استدلال های بیشتری را برای حفظ برجام ارائه می کنیم.
اروپام*391 انتشار دهنده: هادی مولوی نیاانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

شهید رحیمی ایثارگری از قشر آموزش و پرورش گلستان

این شهید که در مدت حضورش در جنگ تحمیلی فرماندهی گروهان …

پاسخی بگذارید