خانه / دسته‌بندی نشده / رییس جمهوری قزاقستان: استفاده نیروهای خارجی از پراکندگی مسلمانان باید ریشه کن شود

رییس جمهوری قزاقستان: استفاده نیروهای خارجی از پراکندگی مسلمانان باید ریشه کن شودبه گزارش ایرنا، نورسلطان نظربایف امروز (یکشنبه) در کاخ استقلال آستانه گفت: از مناقشه میانمار به شدت نگران هستیم و طرف های مناقشه را به توقف خشونت ها و آغاز گفت وگو در چارچوب سازمان ملل دعوت می کنیم.
خبرگزاری قازاینفورم قزاقستان به نقل از سخنان رئیس جمهوری این کشور در آغاز اجلاس سران سازمان همکاری اسلامی با موضوع علوم و فناوری، نوشت: متاسفانه امت اسلامی در سال های اخیر با آزمون های سختی رویارو شده است.
وی افزود: در وهله نخست این مسائل مربوط به گسترش فعالیت سازمان های تندرو و تروریستی است و جهان اسلام بیش از دیگران از حملات تروریست ها آسیب می بیند.
نظربایف گفت: مساله دوم هم گسترش اسلام هراسی است. در کشورهای غربی در هر سال شمار اقدام علیه مسلمانان افزایش می یابد و مشکل دیگر، اینکه در جهان اسلام با بیش از یک میلیارد و 500 میلیون نفر وحدت دیده نمی شود و از این مساله هم آسیب می بینیم.
رئیس جمهوری قزاقستان در پایان نیز گفت: نیروهای خارجی از پراکندگی و تقسیم مسلمانان به مذاهب مختلف برای اهداف خود استفاده می کنند که باید این مساله را ریشه کن کنیم.
اروپام 391 ** انتشار دهنده: هادی مولوی نیاانتهای پیام /*


درباره admin

مشاهده بیشتر

شهید رحیمی ایثارگری از قشر آموزش و پرورش گلستان

این شهید که در مدت حضورش در جنگ تحمیلی فرماندهی گروهان …

پاسخی بگذارید