خانه / دسته‌بندی نشده / زائران ایرانی عزتمندانه به حج آمدند/توجه زائران به رهنمودهای رهبر انقلاب محسوس بود

زائران ایرانی عزتمندانه به حج آمدند/توجه زائران به رهنمودهای رهبر انقلاب محسوس بودبه گزارش روز شنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی حج، حجت الاسلام والمسلمین سیدعلی قاضی عسکر امروز با استقبال حمید محمدی رییس سازمان حج و زیارت و جمعی مسئولان و کارکنان بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت وارد مکه مکرمه شد.
وی در بدو ورود به مکه مکرمه و درجمع خبرنگاران افزود: حدود 20 روز از ورود اولین زائران ایرانی به سرزمین وحی می گذرد و بحمدالله عزیزان ما در کمال سلامت، آرامش، امنیت و عزت هم در مدینه منوره و هم در مکه مکرمه مشغول انجام وظایف دینی خودشان هستند.
نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت اظهارکرد: آن گونه که از نزدیک شاهد بودم و در دیدار با زائران ایرانی آنها نیز گواهی می دادند، امسال نسبت به گذشته آرامش بهتری میان زائران حاکم است و علاوه بر اینکه مورد استقبال حجاج دیگر کشورها هستند، خود مردم عربستان نیز نسبت به ایرانیان بهتر از گذشته عمل کردند و اشتیاق خودشان را به این حضور نشان دادند.
قاضی عسکربا بیان این که علی رغم کمبود وقت، امکانات بهتری در حج امسال نسبت به سال 94 فراهم شده است، ادامه داد: رعایت رهنمودهای رهبر معظم انقلاب به زائران بیت الله الحرام در زمینه پرهیز از بازارگردی، اهتمام به تلاوت و ختم قرآن کریم و همچنین توجه به دعا و معنویت کاملا در مدینه منوره محسوس بود.
وی ادامه داد: اگر نیمه های شب هم وارد مسجد النبی شوید، جمعیت عظیمی از ایرانی ها مشغول نماز شب و دعا هستند و من از اینکه خدمتگزار چنین جمع با فضیلتی هستم، بر خود می بالم و خدا را شاکر و سپاسگزارم.
وی اظهار کرد: همه می دانند که سفر حج، سفر ساده ای نیست و همواره همراه با مشقت بوده و امسال هم مستثنی نیست اما وقتی تفضل خدا در کنار این مشقت قرار می گیرد، معادلات به گونه ای حل می شود که در محاسبه ما نمی گنجد.
سرپرست حجاج ایرانی با ابراز خرسندی از درصد سلامتی زائران ایرانی از ابتدای آغاز عملیات حج تا امروز، گفت: آمار مراجعه به بیمارستان ها و درمانگاه ها در مدینه منوره و مکه مکرمه نسبت به زمان مشابه در سال 94 کاهش محسوسی داشته و از یک سوم هم کمتر است.
قاضی عسکر با بیان اینکه وضعیت امنیت حجاج کاملا مورد توجه قرار گرفته است وامیدواریم این شرایط ادامه پیدا کند، افزود: امسال درعرفات علی رغم گرمی هوا وضعیت بهتری نسبت به گذشته داریم وطبق گزارش هایی که دریافت کرده ام،‌ محل اسکان (چادرها)حجاج مجهز به کولرهای گازی شده است.
وی تصریح کرد: همچنین در مورد زمانبندی جمرات هم با سعودی ها به توافق رسیدیم و برنامه ای تنظیم شده که ظرف دو سه روز آینده با حضور کارشناسان حوزه حج و زیارت تدابیر لازم برای اجرای آن در نظر گرفته خواهد شد تا زائران بتوانند با کمترین مشکل، رمی خود را انجام دهند.
نماینده ولی فقیه در امورحج و زیارت همچنین به پیگیری وضعیت حقوقی پرونده شهدای مسجد الحرام ومنا اشاره کرد وگفت: همان طورکه به خانواده های معظم این شهدا قول دادیم، یکی از محورهای عمده در مذاکراتی که در این چند روزه صورت گرفته، بررسی وضعیت حقوقی این پرونده و همچنین پرداخت غرامت به بازماندگان است که امیدواریم تا زمانی که اینجا هستیم به نتیجه برسد.
قاضی عسکر اضافه کرد: تعدادی ازخانواده های این شهدا نیز که به دلیل قطع روابط موفق نشدند با حضور در عربستان سعودی و انجام آزمایش DNA عزیزان خود را شناسایی کنند، با تمهیداتی که در نظر گرفته شد، امسال در مناسک حج حضور دارند و امیداریم آنها هم در این سفر بتوانند عزیزانشان را شناسایی کنند تا انشاءالله این دغدغه ای که از گذشته داشتیم هم برطرف شود.
وی با تاکید برتاثیر بسزای دعا در رفع مشکلات، اظهارکرد: ما و مجموعه حجاج در این سرزمین نورانی برای مردم عزیزمان دعا می کنیم و آنها هم دعا کنند که زائران عزیز ما انشاءالله با افتخار، سربلندی، عزت و همچنین قبولی اعمال، در صحت و سلامت به آغوش خانواده هایشان بازگردند.
اجتمام/1724/1193
تنظیم: حسن حیدری * انتشار: حسین فتح الهیانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

شهید رحیمی ایثارگری از قشر آموزش و پرورش گلستان

این شهید که در مدت حضورش در جنگ تحمیلی فرماندهی گروهان …

پاسخی بگذارید