خانه / دسته‌بندی نشده / ساخت سیستم تعلیق وزن دینامیکی برای توانبخشی بیماران نخاعی

ساخت سیستم تعلیق وزن دینامیکی برای توانبخشی بیماران نخاعیمدیر طراحی این شرکت دانش بنیان روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا اظهار کرد: در این سیستم تعلیق وزن دینامیکی، امکان تعلیق وزن بیمار به منظور انجام تمرین های توانبخشی روی تردمیل فراهم شده است؛ این سیستم می تواند بیمار را به صورت کاملا ایمن، معلق یا تنها بخشی از وزن بیمار را خنثی کند و میزان وزن خنثی شده را در نمایشگر نشان دهد.
امین اسدی افزود: یکی از تمرین های مهم بیماران نخاعی، تمرین راه رفتن است؛ این افراد باید در سیستمی قرار گیرند که بتوانند بلند شوند و روی تردمیل به تدریج راه رفتن را تمرین کنند، در روش های مرسوم نمی توان بیماران را برای راه رفتن بلند کرد، اما در طراحی این سیستم بیمار با صندلی چرخدار داخل دستگاه قرار می گیرد و با پوشیدن جلیقه مخصوص از روی صندلی بلندشده و به کمک کاردرمان راه رفتن را انجام می دهد.
وی اظهار کرد: با کمک این سیستم، بیمار در تمرینات توانبخشی، احساس راحتی و امنیت کامل دارد و ابعاد مناسب و سهولت استفاده از این دستگاه، آن را برای استفاده های خانگی مناسب کرده است.
اسدی ادامه داد: بیمارانی که بسیار ناتوان هستند، 90 درصد وزن آنان در این دستگاه به صورت معلق قرار می گیرد و کاردرمانگر به بیمار حرکت راه رفتن را تمرین می دهد تا اعصاب و عضلات بیمار تقویت شود؛ هرچه درمان بهتر پیش رود، کاردرمانگر وزن را روی پای بیمار اضافه می کند تا زمانی که بیمار بتواند کاملا بایستد و روی تردمیل با سرعت پایین حرکت کند.
وی با بیان اینکه سیستم تعلیق وزن دینامیکی می تواند وزن بیماران ضایعات نخاعی را که مشکل حرکتی دارند، خنثی کند، افزود: به وسیله صفحه نمایشگری که روی این دستگاه تعبیه شده است هر وزنی خنثی می شود؛ به طوری که در آزمایش های انجام شده حتی افراد با وزن 135 کیلوگرم نیز می توانستند به صورت معلق نگه داشته شوند و تمرین راه رفتن به کمک کاردرمانگر را انجام دهند.
اسدی هدف از طراحی این سیستم را استفاده در منزل و کلینیک های کوچک عنوان و اظهار کرد: این سیستم نسبت به نمونه خارجی مزیت های زیادی دارد؛ نمونه خارجی این سیستم سه برابر نمونه داخلی قیمت دارد؛ همچنین اینکه در حال حاضر خدمات پس از فروش برای نمونه خارجی این سیستم ارائه نمی شود و در صورت بروز مشکل، سیستم از بهره برداری خارج می شود.
وی یادآور شد: این محصول در پنجمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران در اردیبهشت ماه امسال در معرض دید عموم قرار گرفت و اکنون به صورت سفارشی برای کلینیک های توانبخشی و فیزیوتراپی و مصارف خانگی تولید می شود.
علمی ** 9340**1834**1584
خبرنگار: منیرابراهیمی زاده **انتشار:انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

شهید رحیمی ایثارگری از قشر آموزش و پرورش گلستان

این شهید که در مدت حضورش در جنگ تحمیلی فرماندهی گروهان …

پاسخی بگذارید